Евертън измъкна точка от Фулъм с гол в добавеното време

Фулъм изпусна победата срещу Евертън на “Гудисън Парк", след като допусна изравнителен гол в добавеното време на двубоя, въпреки че доминираше през по-голямата част от срещата. Бившият играч на Евертън Алекс Иуоби изведе гостите напред в 61-вата минута, а в 94-тата Бето оформи крайното 1:1, носейки точката на "сините".

Шон Дайч заложи на същия състав, който преди седмица победи Ипсуич. Джарад Брантуейт обаче се завърна в групата и бе на пейката за началото. Една принудителна промяна имаше сред 11-те на Фулъм. Иса Диоп замени наказания Йоаким Андерсен.

Фулъм доминираше преди почивката, но както можеха да водят в резултата, така гостите можеха да се окажат и изоставащи. Адама Траоре, Емил Смит Роу и Алекс Иуоби пропуснаха най-добрите възможности за "котиджърс". Много активен за лондончани бе и Раул Хименес, който тормозеше отбраната на домакините. Евертън обаче бе дори по-близо до гола, защото в 33-тата минута удар на Идриса Гей разтресе гредата, а след това топката стигна до Доминик Калвърт-Люин, който я прати във вратата, но попадението му бе отменено заради минимална засада.

Фулъм започна по-добре и второто полувреме. В 60-ата минута Смит Роу направи чудесен рейд в половината на Евертън, след което пусна встрани към Алекс Иуоби, който със страхотен удар в близкия ъгъл преодоля Пикфорд, наказвайки бивши си тим.

Фулъм продължи да играе по-добре, а играчите на Шон Дайч не показаха никаква особена реакция. Все пак в добавеното време наложиха някакъв стихиен натиск с типичните центрирания. В четвъртата минута на добавеното време Евертън се добра до равенството. Ндиайе центрира отляво към далечната греда, където засече от въздуха, слагайки по този начин топката на главата на Бето, който се разписа отблизо с първия си гол в Премиър лийг през този сезон.