Нотингам наказа безобразните грешки на Лестър

Нотингам Форест продължи да очарова с представянето си от началото на сезона в Премиър лийг. Тимът на Нуно Ешпирито Санто победи с 3:1 като гост Лестър и вече е пети в класирането, изпреварвайки Брайтън, Челси и Тотнъм.

Крис Ууд отбеляза два гола и вече има 7 през кампанията. Райън Йейтс също беше точен за Нотингам, а единственото попадение за "лисиците" вкара ветеранът Джейми Варди. Домакините играха равностойно до почивката, но след това допуснаха непростими грешки в защита и останаха 14-и в подреждането.

Мениджърът на Лестър Стив Купър се надяваше да постигне успех срещу бившия си отбор, след като в предишните два кръга "лисиците" се справиха със Саутхамптън и Борнемут и напуснаха зоната на изпадащите. Домакините започнаха силно, но в 16-ата минута се оказаха в ролята на догонващи. Джеймс Джъстин се размина с топката и тя отиде на крака на Райън Йейтс, който с мощен удар я насочи във вратата, пазена от Мадс Хермансен.

Домакините изравниха бързо. Хари Уинкс направи двойно подаване с Уилфред Ндиди и центрира за Джейми Варди, който показа, че и на 37 години не е загубил головия си нюх - 1:1.

Някъде тук приключи всичко хубаво за "лисиците". След почивката тимът задържаше топката по-продължително, но без да стига до голови ситуации, а всяка контра на Нотингам създаваше огромен смут пред Хермансен. Още в 47-ата минута Ууд получи пас от Елиът Андерсен, обърна се в наказателното поле и отново даде преднина на Нотингам.

След час игра гостите вкараха и трети гол, дело отново на Ууд. Новозеландецът се възползва от неориентирана изява на Вут Фаес и с лекота наказа грешката му. В оставащото време само късметът спаси Лестър от това да регистрира по-тежко поражение.