ЦСКА - София на Томаш взе глътка въздух след 2:0 над Ботев (Вр) - на живо с отзивите

Женг е четвъртфиналистка в Токио

Олимпийската шампионка от Париж 2024 и поставена под номер 1 в основната схема Чинуен Женг (Китай) се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на твърди кортове WTA 500 в поянската столица Токио с награден фонд от 922 573 долара.

Чинуен Женг победи представителката на домакините Моюка Учиджима със 7:5, 6:0 за 77 минути. Китайката имаше известни затруднения само в първия сет, но в края взе три поредни гейма, за да поведе в резултата. Във втория сет водачката в схемата доминираше изцяло и не загуби нито гейм.

На четвъртфиналите Чжън ще играе с поставената под номер 8 в схемата Лейла Фернандес (Канада).

Третата поставена Даря Касаткини (Русия) също продължава напред след успех над МакКартни Кеслър (САЩ) с 3:6, 6:3, 6:1. Следващата й съперничка ще бъде София Кенин (САЩ), която елиминира след обрат  датчанката Клара Таусон с 6:7(8), 6:4, 7:6(6) за 2:51 часа.

Номер 9 Кейти Боултър (Великобритания) надделя над Киока Окамура (Япония) с 6:1, 6:2 и също ще играе на четвъртфиналите.

Участващата с "уайлд кард" Бианка Андрееску (Канада) спечели почти без игра, след като втората поставена Беатрис Адад Мая (Бразилия) се оттегли при 0:3 в първия сет заради контузия на гърба.