Росица Денчева се класира за четвъртфиналите в Италия

Росица Денчева се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на клей в италианския град Санта Маргерита ди Пула с награден фонд 25 хиляди долара.

17-годишната българка победи след обрат Джорджия Крачун (Румъния) с 3:6, 7:5, 6:2 за два часа на корта.

Националката загуби първия сет, а във втората част преодоля пасив от 1:4. Тя изравни 4:4, след което взе подаването на румънката за 6:5 и при свои сервис направи 7:5, за да прати двубоя в трети сет. В него тя поведе с 3:1, а със серия от три поредни гейма затвори срещата с третия си мачбол.

В спор за място на полуфиналите Денчева ще играе срещу представителката на домакините Федерика Урджези.

Междувременно, Ива Иванова отпадна във втория кръг на сингъл на турнира по тенис на твърди кортове в Монастир (Тунис) с награден фонд 15 хиляди долара.

18-годишната българка загуби от Дария Есипчук (Украйна) с 1:6, 3:6 за 84 минути.

По-късно днес на двойки Ива Иванова и Виола Турини (Италия) излизат срещу румънките Елина и Алесия Попеску, а Юлия Стаматова и Арабела Колер (Австрия) срещат третите поставени Дария Есипчук (Украйна)  и Андре Лукошюте (Литва).