Янаки Милев се класира за четвъртфиналите в Италия

Янаки Милев се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира на клей в Санта Маргерита ди Пула (Италия) с награден фонд 25 хиляди долара.

Националът на България за Купа "Дейвис" победи с 6:3, 6:4 Федерико Агилар (Уругвай). Срещата продължи час и 44 минути.

Милев поведе с 3:0 по пътя към успеха в първия сет, а във втория направи обрат от 2:4 до 6:4. За място на полуфиналите Милев ще играе срещу №5 в схемата Пол Мартин Тифон (Испания).

Пьотр Нестеров пък загуби във втория кръг на сингъл с 3:6, 2:6 от №2 в схемата и №255 в световната ранглиста Лукас Ноймайер (Австрия). Срещата продължи 83 минути. Предната седмица Пьотр спаси четири мачбола и елиминира австриеца с 1:6, 7:6(8), 6:2 на друг турнир в Италия.

Нестеров и Милев са поставени под №3 в схемата на двойки и ще започнат по-късно днес директно от четвъртфиналите с мач срещу италианците Алесио де Бернардис и Янис Милетич. Българите спечелиха титлите на двойки на два поредни турнира в Италия от същия ранг.