Нестеров постигна победа в първия кръг в Италия

Националът на България за купа "Дейвис" Пьотр Нестеров постигна победа в първия кръг на турнира на клей в италианския град Санта Маргерита ди Пула с награден фонд от 25 000 долара.

В първия си мач от надпреварата 21-годишният Нестеров се наложи със 7:6(2), 6:0 над Ерик Ваншелбойм от Украйна за точно 2 часа игра.

Интригата в мача бе изцяло в първия сет, който бе спечелен от българския тенисист със 7:2 точки. Преди това Нестеров допусна да загуби аванс от 5:2 гейма, като не успя да стигне до нито един сетбол в трети гейма, които отидоха на сметката на Ваншелбойм.

След като взе първата част на мача, българинът бе напълно категоричен във втората и не остави никакви шансове на съперника си.

Във втория кръг Нестеров ще играе с номер 2 в схемата и номер 255 в световната ранглиста Лукас Ноймайер от Австрия.

По-рано през деня успех в Санта Маргерита ди Пула постигна и Янаки Милев. Двамата българи ще играят и в надпреварата на двойки, като започват от четвъртфиналите.