Яник Синер надви Карлос Алкарас и спечели демонстративния турнир в Саудитска Арабия

Водачът в световната ранглиста по тенис при мъжете Яник Синер (Италия) спечели приза от 6 милиона долара на демонстративния турнир по "Шестте крале на Шлема" в Рияд, Саудитска Арабия.

Синер победи във финала Карлос Алкарас (Испания) с 6:7(5), 6:3, 6:3 за два часа и 21 минути игра, след като малко по-рано сърбинът Новак Джокович надигра испанеца Рафаел Надал с 6:2, 7:6(5) в мача за трето място.

Джокович победи Надал за третото място на турнира "Шестте крале на шлема"

Алкарас навакса изоставане от 1:4 в първия сет, изравни за 6:6 и се наложи със 7:5 точки в тайбрека. Във втория сет испанецът пак стигна до равенство 3:3, след като отстъпваше с 1:3, но последваха три поредни гейма за Синер, а един пробив бе достатъчен за италианеца в третия сет, за да стигне до крайния успех.

Съперничеството между Синер и Алкарас изважда най-доброто и от двамата, смята италианският тенисист и добави, че се надява то да продължи дълго.

"Сутринта се събудих, опитвайки се да измисля начини как да го победя. Този вид съперничество, този тип мачове винаги ни тласкат към 100%на възможностите ни", коментира Яник Синер в интервюто си след мача.

"Надявам се, че това съперничество ще продължи възможно най-дълго. Но има толкова много други страхотни играчи, които могат да се намесят... Нека видим какво предстои в бъдеще", каза още 23-годишният тенисист.

Италианецът Синер и испанецът Алкарас спечелиха по два турнира от Големия шлем през тази година, като Алкарас победи Синер в оспорвани двубои на полуфинала на "Ролан Гарос" и на финала на турнира в Китай. Те са играли един срещу друг 10 пъти в на ниво ATP, като 21-годишният испанец е спечелил шест мача, включително последните три.

"Ще направя всичко, за да може това съперничество да става все по-добро и по-добро... Щастлив съм да споделя корта с него", каза четирикратният победител в турнирите от Големия шлем Карлос Алкарас.