Късен автогол зарадва Ювентус срещу десет от Лацио

Отборът на Ювентус записа едва втората си домакинска победа в Серия "А" през този сезон, след като надви Лацио с минималното 1:0 в мача помежду им от осмия кръг на италианския елит. "Старата госпожа" играеше с човек повече на терена от 24-тата минута след директен червен картон на Алесио Романьоли, но стигна до успеха чак в 85-ата минута, и то след автогол на Марио Хила, който сложи край на серията на "орлите" от четири поредни победи във всички турнири.

Тиаго Мота предприе три промени след равенството 1:1 с Каляри. Те бяха свързани с триото зад гърба на централния нападател Душан Влахович. Контузеният Тюн Копмайнерс беше заменен от Дъглас Луис. По двата фланга този път не действаха наказаният Франсиско Консейсао и Самуел Мбангула, а Кенан Йълдъз и Андреа Камбиазо, което даде шанс на Хуан Кабал да бъде ляв бек. Марко Барони пък извърши само една промяна след успеха с 2:1 над Емполи, като контузеният Мануел Ладзари беше заменен от Адам Марушич в схемата 4-2-3-1, в която на върха на атаката беше Валентин Кастейянос.

Мачът започна при спокойно темпо, като в първите 20 минути единственият удар беше този на Федерико Гати с глава при корнер, като топката мина покрай вратата. В 21-вата минута гостите стигнаха до първия си шут, при който Микеле Ди Грегорио улови топката след воле на Матео Гендузи. При ответната атака на домакините Алесио Романьоли препъна със своя шпагат бившия си съотборник в Милан Пиер Калюлю точно пред наказателното поле. След преглед с ВАР главният съдия Джан Лука Саки показа директен червен картон за защитника на "орлите".

При последвалия пряк свободен удар Влахович прати топката малко над вратата, а Барони пожертва Булае Диа, за да пусне в игра Патрик. До почивката сърбинът направи още два пропуска - с глава и воле. Федерико Гати и Кабал също не успяха да се разпишат със своите изстрели в заключителните минути на първата част. Така "бианконерите" я приключиха без точен удар въпреки численото си предимство.

След тихо начало на втората част в 57-ата минута торинци се разминаха с попадение. Тогава шут на Кефрен Тюрам беше блокиран от противников играч, а при добавката на Влахович топката срещна напречната греда. Само две минути по-късно Луис също пропусна да открие резултата, след като стреля с глава от добра позиция, но прати топката покрай вратата. Последва серия от пропуски на Влахович, Луис и резервата Николо Фаджоли.

В 81-вата минута Влахович най-после предизвика спасяване на Иван Проведел с шут от голяма дистанция. Три минути по-късно вратарят се намеси и при далечен изстрел на Фаджоли. В 85-ата минута гостите най-после капитулираха. Тогава Кабал пусна остър пас, а в опита си да изчисти топката Хила я прати в собствената си мрежа. Две минути по-късно резервата Василие Аджич се опита да вкара втори гол за своя тим, но Проведел отрази топовния му удар и така автоголът се оказа решаващ в двубоя.

Тази трудна победа изстреля Ювентус на върха в класирането с 16 точки, колкото има и Наполи преди гостуването си на Емполи. Лацио пък остана на петата позиция с 13 пункта.

ЮВЕНТУС - ЛАЦИО 1:0

1:0 Хила (85' - автогол)

Ювентус: Ди Грегорио, Савона, Гати, Калюлю, Кабал, Локатели, Тюрам, Камбиазо, Луис, Йълдъз, Влахович

Лацио: Проведел, Марушич, Хила, Романьоли, Тавареш, Гендузи, Ровела, Исаксен, Диа, Дзакани, Кастейянос