Берое 2:0 Спартак (Варна), силна игра на домакините

Отборите на Берое и Спартак (Варна) играят при резултат 2:0 в двубой от 12-ия кръг на efbet Лига. Попаденията реализираха Енцо Еспиноса (26) и Исмаел Ферер (40).

Първата интересна ситуация в срещата дойде в деветата минута, когато домакините изпълниха корнер. Защитата на "соколите" не успя да се ориентира особено добре, като кълбото попадна в краката на Фелипе Родригес, който обаче стреля твърде неточно.

В 21-ата минута гостите от Варна бяха близо до първото попадение. Александър Цветков се оказа най-съобразителен в наказателното поле след центриране от корнер, но дефанзивният халф не успя от удобна позиция да матира Артур Мота. Стражът показа отличен рефлекс, за да запази вратата си суха.

В 26-ата минута Филип Лесняк върна топката към Франьо Пърце, който не успя да я отиграе, а от тази грешка се възползва Енцо Еспиноса. Халфът на "зелените" се откъсна от защитата и без проблеми наказа Никола Виденов.

В 40-ата минута Берое удари за втори път в срещата! Исмаел Ферер бе намерен на перфектна позиция след нова неточност в защитата на Спартак. Атакуващият футболист с прецизен шут с десния крак записа името си сред голмайсторите.

В 54-ата минута Исмаел Ферер опита удар от далечно разстояние, но вратарят на Спартак внимаваше и успя да отрази опита на стрелеца на Берое.

БЕРОЕ - СПАРТАК (ВАРНА) 2:0

1:0 Енцо Еспиноса (26)
2:0 Исмаел Ферер (40)

Стартови състави:

Берое: 1. Артур Мота, 2. Ойер Сариеги, 3. Хуан Саломони, 5. Лучано Скуадроне, 6. Фелипе Родригес, 8. Карлос Пахаме, 9. Леандро Годой, 11. Исмаел Ферер, 15. Енцо Еспиноса, 19. Карлос Алгара, 23. Кевин Сейхас

Спартак (Варна): 89. Никола Виденов, 3. Матео Петрашило, 4. Франьо Пърцо, 6. Александър Цветков, 7. Бернардо Коуто, 8. Филип Лесняк, 16. Кристиан Илич, 21. Па Конате, 29. Ахмед Ахмедов, 44. Ангел Грънчов, 88. Радослав Димитров