Росица Денчева започна с победа на турнира в Италия, Гергана Топалова отпадна на старта

Младата българска тенисистка Росица Денчева започна с победа участието си на турнира за жени на червена настилка в италианския град Санта Маргерита ди Пула с награден фонд от 25 000 щатски долара.

17-годишната Денчева се наложи над участващата с "уайлд кард" Полина Крумкачев от САЩ с 6:1, 6:2 за едва 70 минути. Денчева стартира и двата сета на мача с преднина от по 4:1 гейма и нямаше никакви затруднения да приключи срещата.

Във втория кръг тийнейджърката ще играе или с представителката на домакините Татяна Пиери, поставена под номер 8 в схемата, или с квалификантка.

Другата българка в основната схема - Гергана Топалова, обаче загуби на старта. Поставената под номер 6 в схемата Топалова бе надиграна с 2:6, 1:6 от италианката Дилета Черубини за час и 23 минути.