Израел U21 0:1 България U21, "лъвчетата" откриха секунди след началото на втората част

Изрел U21 и България U21 играят един срещу друг в последен мач от група “Д” на квалификациите за Европейското първенство догодина. Резултатът към момента е 0:1. И двата тима вече нямат шанс за класиране напред, тъй като “лъвчетата” са четвърти, а домакините последни в таблицата.

Израел започна по-активно срещата и първите няколко минути се играха главно в половината на България. Символичните домакини се опитаха да организират няколко атаки, които за наше щастие не доведоха до нищо опасно. След 10-ата минута "лъвчетата" взеха инициативата и се активизираха, като пренесоха играта в другата половина на терена.

След доста скучни и мудни 40 минути дойде и първата интересна ситуация. Тогава Келер проби отляво и центрира по земя към наказателното поле. Около точката за изпълнение на дузпа Лин засече опасно, но прати топката в аут. Няколко секунди по-късно Азо отправи изстрел по диагонала, но Пламен Андреев внимаваше и изби. Така до края на първата част попадения не паднаха.

Само няколко секунди бяха нужни на родния тим да открие резултата в началото на второто полувреме. След бърза атака топката стигна до Роберто Райчев, който подаде към Никола Илиев наляво. Футболистът на Ботев остана сам срещу вратаря на Израел и след хубав удар по диагонала откри - 0:1.

ИЗРАЕЛ U21 0:1 БЪЛГАРИЯ U21

0:1 Никола Илиев (46)

Стартови състави:

Изрел: 1. Зарфати, 2. Бен Харош, 4. Лемкин, 3. Меламуд, 21. Келер, 16. Лин, 6. Йехошуха, 8. Каса, 7. Алмагор, 9. Абу Фарчи, 22. Азо;

България: 1. Пламен Андреев, 4. Мартин Георгиев, 5. Велко Йеленкович, 18. Атанас Чернев, 16. Димитър Папазов, 20. Кристиян Стоянов, 6. Емил Ценов, 8. Станислав Шопов, 7. Роберто Райчев, 13. Борислав Рупанов, 10. Никола Илиев.