Сабаленка спечели драматичен финал в Ухан

Арина Сабаленка от Беларус спечели за рекордния трети път турнира по тенис от сериите WTA 1000 в китайския град Ухан.

Във финала поставената под номер 2 Сабаленка се наложи с 6:3, 5:7, 6:3 над представителката на домакините Чинуен Женг за 2 часа и 41 минути игра. По този начин тя запази перфектната си серия в Ухан, където има 17 победи в 17 мача. Освен това за нея титлата е пета на китайска земя, което също рекорд в Откритата ерата на женския тенис. Общо трофеят е под номер 17 във витрината на Сабаленка и четвърти само през 2024 година.

Сабаленка не бе далеч от това да реши мача и в два сета, след като поведе с 2:1 гейма с пробив във втория сет, но олимпийската шампионка Женг даде достоен отговор, като отговори с три пробива, за да изравни сетовете.

В решителния трети силите на китайката привършиха, тя допусна изоставане от 0:3 гейма с два пробива и въпреки че се бори до сами край, не успя да сътвори обрат.

За Сабаленка победата е четвърта на Женг в четири мача, но за пръв път китайката успя да вземе сет.