Стефани Стоева е финалистка в Кайро

Стефани Стоева се класира за финала на международния турнир по бадминтон "International Series" в Кайро (Египет). Българката победи на полуфиналите в оспорван мач квалификантката Пракрити Бхарат (Индия) с 20:22, 21:14, 21:16 за почти един час на корта.

Утре Стефани Стоева ще спори за титлата с поставената под номер 8 в схемата Ясмин Хамза (Италия).

Габриела Стоева и Евгени Панев, които преодоляха квалификациите, спечелиха бронзов медал на смесени двойки. Двамата загубиха от  водачите в схемата Касейла Мамери и Танина Мамери (Алжир) с 16:21, 13:21 за 29 минути.

Стефани Стоева си гарантира медал в Египет

Междувременно, поставеният под номер 2 в схемата Теодор Митев отпадна на четвъртфиналите на международния турнир по бадминтон за юноши и девойки до 17 години в германския град Мюлхайм. Българинът загуби от Джевян Айоми (Индонезия) с 21:17, 16:21, 17:21 за 42 минути.

На двойки Елена Попиванова и Виктория Попова победиха Марта Франклин и Лили Ууд (Англия) с 21:12, 9:21, 21:18 за 33 минути, след което на четвъртфиналите отстъпиха пред Шрадха Гопалакришнан и Мегхна Магеш (Англия) с 14:21, 16:21 за 21 минути.