Украйна се бори геройски и взе първа победа

Отборът на Украйна стигна до победа с минималното 1:0 срещу тима на Грузия в мач от 3-тия кръг на група 1 в Лига "В" на Лигата на нациите.

Въпреки успехът съставът от Източна Европапродължава да е на последно място, но след този мач положението в групата стана още по-заплетено и разликата между първия и четвъртия е само три пункта.

Мачът логично се изигра на неутрален терен на градския стадион в Познан, Полша, тъй като руската военна агресия в Украйна продължава да пречи на нормалното провеждане на спортния календар в държавата.

Иначе символичните домакини демонстрираха висок дух и стигнаха до победния гол в 35-ата минута благодарение на попадението на звездата на английския Челси - Михайло Мудрик.