Загорец с минимален успех

Загорец (Нова Загора) спечели у дома с 1:0 срещу едноименния тим на Свиленград. Срещата е от 11-ия кръг на Югоизточната Трета лига. Пламен Иванов осигури трите точки сред асистенция на Георги Костов в 77-ата минута.

Стана равностоен и динамичен двубой. Домакините имаха минимален превес във владеенето на топката през първото полувреме. Първата опасност обаче беше пред тяхната врата, но Юлий Шекеров не уцели вратата в 19-ата минута. Отговорът на Загорец дойде след 180 секунди, когато Сава Савов получи топката отдясно напредна и я насочи в гредата. Отборът на Свиленград започна по-активно след почивката. В 47-ата минута, поиска дузпа за игра с ръка на съперник, но рефера не свири. Секунди по-късно Мартин Стоилов от домакините напусна контузен. После пред вратата на Загорец имаше повече критични моменти. Малко след гола, капитана на Свиленград Емилиян Зотев уцели гредата.