Бяла и Етър започнаха с убедителни победи в женското хандбално първенство

Отборът на Бяла започна с категорична победа защитата на титлата си в женското хандбално първенство. В среща от първия кръг на новия сезон в "А" РХГ при жените възпитаничките на Виктория Жосан разгромиха гостуващия Васил Левски (Нови Пазар) с 40:17 (20:3). Домакините вкараха 9 поредни гола в началото на мача и получиха първо попадение във вратата си чак в 12-ата минута, като до почивката реално предрешиха всичко, оттегляйки се с аванс от 20:3. Кристина Иванова беше най-резултатна за успеха с 10 гола. Рени Еремиева вкара 5 пъти за Васил Левски.

В другата среща от Група А вицешампионът и носител на Купата на България Етър'64 (Велико Търново) беше още по-убедителен и разгроми новака в елита Мартен 67 (Мартен) с 49:22 (23:8). Великотърновки имаха сериозно превъзходство и още в 12-ата минута водеха с 11:3, а малко преди почивката преднината им достигна 23:7. След почивката етърки продължиха да доминират и заслужено триумфираха. Мартина Тодорова вкара 9 гола за успеха, а Миглена Христова добави 8. За Мартен с по 5 гола се отличиха Галина Енчева и Зара Парашкевова.

В Група Б Сливница надделя над гостуващия Академик ПУ с 26:20 (13:11), а в мача на новаците столичният Спортист-Кремиковци 2018 направи обрат след почивката и измъкна драматична победа с гол в края над домакина Хасково с 29:28 (11:15).