Мирела Демирева: Искам да обучавам и да работя с деца

Олимпийската вицешампионка в скока на височина от Рио 2016 Мирела Демирева ще продължи спортния си път в ролята на треньор. Това заяви самата тя пред БНТ, докато се провежда първото издание на пробега "Възраждане 5K" в София, на което Демирева бе посланник.

Тя се надява, че последното ѝ състезание ще бъде тази зима в Амстердам, а след това ще се насочи към треньорската професия.

Мирела Демирева ще се включи в пробега “Възраждане 5К” в София

"Искам да се занимавам със спорт - да обучавам и да работя с деца, защото смятам, че от ранна детска възраст могат да се създадат едни прекрасни навици", сподели пред БНТ олимпийската вицешампионка в скока на височина от Рио 2016.

Мирела Демирева обмисля прекратяване на кариерата си след отпадането в Париж

"Взела съм много, дала съм много и се чувствам много благодарна от това, което научих на пистата и ще продължавам да връщам - това е сигурно", добави тя.

Редом с десетки ученици от района и нейната майка - Валя Демирева, Мирела взе участие в късата дистанция от 2,5 км на пробега.

Победител в дългата дистанция стана националният шампион на 3000 м в зала от тази година Иво Балабанов, който триумфира с време 14:17 минути. Втори финишира Иван Андреев (15:16 мин.), а подиумът допълни по-малкият брат на златния медалист - Мартин Балабанов (15:25 мин.).

При жените на 5 км чекът за 1000 лв. заслужи Девора Аврамова. 24-годишната атлетка, която е шампионка на България в полумаратона от 2023 г, постигна резултат 16:46 минути, оставайки на 24 секунди от личния си рекорд в дисцилината.