Фрегата би Пирин 64 и излезе начело в мъжкото хандбално първенство

Отборът на Фрегата (Бургас) победи завърналия се в елита Пирин 64 (Гоце Делчев) с 32:24 (16:10) в отложен мач от първия кръг на "А" РХГ при мъжете. С успеха бургазлии се изкачиха на върха на класирането с пълен актив от 4 точки, изпреварвайки по голова разлика вицешампиона Шумен 61 и защитаващия титлата си Локомотив (Горна Оряховица).

Фаворитите постигнаха победи във втория кръг на мъжкото хандбално  първенство
Фаворитите постигнаха победи във втория кръг на мъжкото хандбално първенство

В последен мач от 2-ия кръг нпък Левски постигна първи успех за сезона с 35:28 (17:14) над новака Раховец 2008 (Горна Оряховица) в залата в Българене. Гостите взеха аванс от 12:6 малко след средата на първото полувреме, а след почивката увеличиха преднината си до 30:22 в 52-ата минута и това се оказа решаващо.

Отложена среща от 1-ия кръг на "А" РХГ при мъжете:

Пирин 64 (Гоце Делчев) - Фрегата (Бургас) - 24:32 (10:16)

Срещи от 2-ия кръг :

Раховец 2008 (Горна Оряховица) - Левски - 28:35 (14:17)

в събота:

Шумен-61 - Спартак (Варна) - 30:24 (17:7)

Чардафон (Габрово) - Добруджа (Добрич) - 35:27 (16:9)

Локомотив (Горна Оряховица) - НСА - 31:23 (16:9)

Фрегата (Бургас) - Осъм (Ловеч) - 37:27 (18:14)

Пирин 64 (Гоце Делчев) - почива

В класирането водят Фрегата, Шумен 61 и Локомотив (Горна Оряховица) с пълен актив от по 4 точки, пред Левски, Осъм, Добруджа и Чардафон с по 2 точки и др.