Фаворитите постигнаха победи във втория кръг на мъжкото хандбално първенство

Фаворитите постигнаха победи във втория кръг на мъжкото хандбално  първенство

Фаворитите постигнаха победи във втория кръг на "А" РХГ при мъжете.

Защитаващият титлата си Локомотив (Горна Оряховица) нямаше особени проблеми и спечели срещу гостувания НСА с 31:23 в "Арена Бяла", след като взе сериозен аванс през първото полувреме от 16:9 и до края не допусна изненада.

Вицешампионът и носител на Купата на България Шумен 61 също взе солидна преднина преди почивката и се справи със Спартак (Варна) с 30:24 (17:7). Двубоят се игра в залата на Първа езикова гимназия във Варна.

В първия си мач за сезона Фрегата (Бургас) постигна категорична победа над Осъм (Ловеч) с 37:27 (18:14) и взе частичен реванш за загубения от съперника плейоф за бронза в предишния шампионат.

Отборът на Чардафон (Габрово) записа първи успех в кампанията след 35:27 (16:9) над гостуващия Добруджа.

Срещи от 2-ия кръг на "А" РХГ при мъжете:

Шумен-61 - Спартак (Варна) - 30:24 (17:7)

Чардафон (Габрово) - Добруджа (Добрич) - 35:27 (16:9)

Локомотив (Горна Оряховица) - НСА - 31:23 (16:9)

Фрегата (Бургас) - Осъм (Ловеч) - 37:27 (18:14)

Пирин 64 (Гоце Делчев) - почива

в неделя:

Раховец 2008 (Горна Оряховица) - Левски

В класирането води Шумен 61 с пълен актив от 4 точки, пред Локомотив (Горна Оряховица) също с 4 точки, Фрегата с 2 точки и мач по-малко, Осъм, Добруджа и Чардафон също с по 2 точки и др.