Ботев (Пловдив) 0:0 Левски, червен картон за бранител на "канарчетата"

Слушай на живо
Слушай на живо: Ботев (Пловдив) - Левски

Отборите на Ботев (Пловдив) и Левски играят при резултат 0:0 в сблъсък от 11-ия кръг на efbet Лига.

Наставникът на "канарчетата" Душан Керкез прави само една промяна в своя състав от победата над ЦСКА 1948. На мястото на Атанас Чернев в центъра на отбраната действа Йонас Там.

Старши треньорът на "сините" Станислав Генчев не прави промени в тактическата постройка, като отново играе с трима бранители, но този път младият специалист залага на по-дефанзивна халфова линия. В центъра на терена действа Карлос Охене, който се завръща сред титулярите и Цунами. По този начин извън състава остава Джавад Ел Джемили.

Първата интересна ситуация в дербито от кръга дойде в осмата минута. Ивелин Попов изведе Кристиан Нвачукву, а той не се забави и центрира. Топката се отби в бранител на гостите и стигна до Вини Трибуле, който от много близка дистанция не пропусна да се разпише, но попадението бе отменено след преглед с ВАР поради засада при паса на капитана на Ботев.

В 15-ата минута "сините" направиха заучено изпълнение на корнер. Евертон Бала центрира по земя, а топката попадна в краката на Цунами. Капитанът стреля от добра позиция, но кълбото не попадна в целта. Секунди по-късно и Майкон пробва своя късмет. Крайният бранител шутира от воле, но Ханс Бернат се намеси на ниво.

В 21-ата минута Мустафа Сангаре отправи бомбен шут с десния крак, но стражът на пловдивчани отново се справи с изпълнението на футболист на гостите.

В 40-ата минута вратарят на Ботев се отличи с нова изключителна намеса. Получи се разбъркване в наказателното поле, а най-съобразителен се оказа Мустафа Сангаре, който отправи удар, но Ханс Бернат успя да отрази и този изстрел.

13 Ботев (Пловдив) : Левски

В края на първата част Мустафа Сангарен проби по левия фланг и центрира на първа греда към Александър Колев, но Антоан Конте се бе позиционирал на ниво и не позволи на стрелеца на "сините" да стреля с глава.

Гостите се впуснаха в бърза атака още в началните секунди на второто полувреме. Евертон Бала проби по левия фланг и центрира остро по земя, но нямаше негов съотборник, който да атакува подаването му.

В 53-ата минута Майкон се отличи с блестящ пробив, след което потърси съотборник в наказателното поле. Получи се разбъркване, а ситуацията завърши с изпълнение на Алдаир, но крайният бранител не успя да зарадва феновете.

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) - ЛЕВСКИ 0:0

Стартови състави:

Ботев (Пловдив): 1. Ханс Бернат, 38. Константинос Балоянис, 5. Йонас Там, 20. Антоан Конте, 17. Николай Минков, 20. Антонио Перера, 88. Ален Корошеч, 10. Ивелин Попов, 4. Ехидже Укаки, 30. Кристиан Нвачукву, 91. Вини Трибуле

Левски: 44. Матей Маркович, 3. Майкон, 4. Кристиан Макун, 5. Келиан ван дер Каап, 50. Кристиан Димитров, 21. Алдаир, 6. Цунами, 8. Карлос Охене, 17. Евертон Бала, 12. Мустафа Сангаре, 9. Александър Колев

Стадион: "Христо Ботев", Пловдив
Главен съдия: Никола Попов