Гоф срещу Мухова на финала в Пекин

Американката Коко Гоф и чехкинята Каролина Мухова ще играят на финала силния тенис турнир в Пекин. Гоф направи обрат срещу испанката Паула Бадоса и се наложи след 4:6, 6:4, 6:2.20-годишната Гоф направи по-слаб старта на мача, като загуби първия сет за 59 минути.

Бадоса поведе с 3:1 и във втората част, но шампионката от Откритото първенство на САЩ направи обрат, като изравни за 4:4, а след това спечели и последните два гейма в сета.

Коко Гоф направи пробив и при 5:4 в решителния трети сет. "Чувствах, че играя добре през целия мач, но направих някои непредизвикани грешки", каза американката на корта след победата.

Каролина Мухова победи олимпийската шампионка от Париж Цинвън Чжан от Китай с 6:3, 6:4 за час и 38 минути на корта. Това бе пореден силен мач на Мухова, която отстрани в турнира и Арина Сабаленка от Беларус. Чехкинята направи по един пробив в двата сета за победата. Мухова пропусна два мачбола при 5:3 във втория сет и подаването на китайката, но след това спечели мача на своя сервис.