Защитаващият титлата си Синер достигна до полуфиналите в Пекин

Защитаващият титлата си Яник Синер (Италия) се класира за полуфиналите на турнира по тенис на твърда настилка в Пекин (Китай) от сериите АТР 500 с награден фонд от 3,72 милиона долара.

Водачът в световната ранглиста Синер елиминира чеха Иржи Лехечка с 6:2, 7:6(6) за 106 минути на корта.

Италианецът започна по-добре и дръпна с 4:1 гейма, след което спечели категорично първия сет. Втората част беше много оспорвана и стигна до тайбрек. В него Лехечпа водеше с 5:3 точки, но допусна обрат.

В спора за място на финала Синер очаква победителя от мача между номер 4 Андрей Рубльов (Русия) и представителя на домакините Юнчаокете Бу.

В другия полуфинал утре ще се срещнат вторият поставен Карлос Алкарас (Испания) срещу третия в схемата и миналогодишен вицешампион Даниил Медведев (Русия).