Левски 2:1 Арда (Кърджали), страхотен гол на Кристиан Макун

Слушай на живо
Слушай на живо: Левски - Арда (Кърджали)

Отборите на Левски и Арда (Кърджали) играят при резултат 2:1 в сблъсък от десетия кръг на efbet Лига. Попаденията реализираха Александър Колев (12-дузпа), Станислав Иванов (39) и Кристиан Макун (73).

Старши треньорът на "сините" Станислав Генчев е направил само една промяна в своя състав от последния кръг срещу Славия. В халфовата линия стартира Джавад Ел Джемили, който заменя Марин Петков. Капитанът на тима Цунами действа пред защитата, заменяйки Карлос Охене.

Гостите от Кърджали излизат с трима централни бранители и по-дефанзивна постройка спрямо двубоя от деветия кръг срещу Ботев (Пловдив). В центъра на отбраната действат Емил Виячки, Феликс Ебоа Ебоа и Пламен Крачунов. Футболистите, които ще застрашават основно вратата на Левски са Станислав Иванов, Чинонсо Офор и Тонислав Йорданов.

Секунди преди началото на срещата Цунами позира с фланелка с №100 по повод броя мачове за "сините". Специален екип получи и легендата Николай Тодоров за 60-годишнината му.

След само 40 секунди игра домакините реализираха първото попадение. Джевад Ел Джемили се справи с няколко бранителя, след което пусна за Евертон Бала. Бразилецът подаде за Алекс Колев, след което топката се отби в защитник и попадна в Джемили, който без проблеми се разписа, но след намесата на ВАР голът бе отменен поради засада.

В седмата минута Евертон отправи удар от фал, но право в ръцете на стража на Арда.

Три минути по-късно "сините" спечелиха дузпа. Бала центрира в наказателното поле, където Пламен Крачунов се опита да блокира, но предизвика намеса на Анатолий Господинов, който прати кълбото в горната греда. Там обаче Мустафа Сангаре се пребори, за да бъде съборен от Крачунов. Главният съдия не се поколеба и посочи бялата точка. Зад топката застана Александър Колев, който със силен удар успя да зарадва феновете по трибуните.

В 15-ата минута Цунами шутира от границата на наказателното поле, но капитанът беше твърде неточен, за да затрудни стража. Малко по-късно Евертон Бала центрира в наказателното поле от свободен удар. Там над всички бе Кристиан Димитров, но ударът му с глава не бе точен.

6 Левски : Арда (Кърджали)

В 32-ата минута домакините направиха поредица от грешки в защитата. Първо Кристиан Макун се размина с топката, която попадна в краката на Станислав Иванов. Вратарят на "сините" Матей Маркович пък излезе много неразчетено, но бившият футболист на Левски потърси пас към Чинонсо Офор. Келиан ван дер Каап обаче пресече паса, за да внесе нужното спокойствие.

В 38-ата минута Кристиан Макун отправи техничен шут от много далечна дистанция, но кълбото не попадна в целта.

Секунди по-късно гостите изравниха резултата. Тонислав Йорданов пусна майсторски пас зад отбраната на домакините към Станислав Иванов. Атакуващият футболист се озова очи в очи с Матей Маркович. Вратарят първоначално се справи с удара му, но при добавката юношата на Левски довкара кълбото в опразнената врата.

Малко преди края на първата част Евертон опита изненадващ удар от малък ъгъл, но топката прелетя на сантиметри от целта.

В 48-ата минута Чинонсо Офор центрира добре от десния фланг към Станислав Иванов, който обаче се размина с топката.

В 60-ата минута Келиан ван дер Каап отправи удар с глава след центриране от корнер, но кълбото попадна право в ръцете на Анатолий Господинов. Малко по-късно Сангаре и Джавад Ел Джемили направиха отлична комбинация, а таранът на "сините" отклони подаването на испанския футболист, но твърде неточно.

В 67-ата минута Кристиан Димитров за пореден път бе над всички след центриране от корнер, но ударът му с глава премина на сантиметри от целта. Две минути по-късно резервата Марин Петков достави перфектен пас по земя в наказателното поле, където Евертон Бала атакува топката, но от удобна позиция бразилецът не успя да матира стража на Арда.

В 73-ата минута домакините отново поведоха в резултата. Майкон центрира от корнер към Александър Колев, който продължи топката към Кристиан Макун, а бранителят с акробатичен удар успя да матира стража на тима от Кърджали.

ЛЕВСКИ – АРДА 2:1

1:0 Александър Колев (12-дузпа)
1:1 Станислав Иванов (39)
2:1 Кристиан Макун (73)

Стартови състави:

Левски: 44. Матей Маркович, 3. Майкон, 4. Кристиан Макун, 50. Кристиан Димитров, 5. Келиан ван дер Каап, 21. Алдаир, 6. Цунами, 11. Джавад Ел Джемили, 17. Евертон Бала, 12. Мустафа Сангаре, 9. Александър Колев

Арда (Кърджали): 1. Анатолий Господинов, 35. Димитър Велковски, 23. Емил Виячки, 93. Феликс Ебоа Ебоа, 6. Пламен Крачунов, 2. Густаво Каскардо, 10. Борислав Цонев, 80. Лъчезар Котев, 19. Тонислав Йорданов, 99. Станислав Иванов, 9. Чинонсо Офор

Стадион: "Георги Аспарухов"
Главен съдия: Владимир Вълков