Черно море 0:0 ЦСКА - София, "червените" са без българин, но с Купър

Слушай на живо: Черно море - ЦСКА-София

Черно море и ЦСКА - София играят при 0:0 в мач от 10-ия кръг на efbet Лига.

Наставникът на "червените" Александър Томаш отново е заложил на изцяло чуждестранна 11-ка, както бе и преди два кръга срещу Локомотив (София). В нея попадна най-новото попълнение Купър, който си партнира с Делова в центъра на отбраната. Това ще е дебют за шотландския национал с червената фланелка.

Стадион "Тича" е пълен до краен предел, като около 6200 запалянковци на двата отбора са заели своите места.

Секунди преди началото на мача Илиан Илиев извърши принудителна смяна. Ариаш започна вместо контузилия се на загрявката Дробаров.

19 Черно море : ЦСКА - София

През първия четвърт час гостите от София държаха по-дълго време топката и опитаха няколко пробива, най-вече чрез Фаетон отляво, но те не завършиха с удар към вратата на "моряците".

Първото положение дойде в 25-ата минута и то отиде в актива на ЦСКА - София. "Червените" спечелиха право да изпълнят корнер. Вион центрира на близката греда, Линдсет закачи топката леко с глава, която излезе в аут опасно близо до лявата греда.

След половин час игра Пинто центрира отдясно, топката рикошира от крака на Пинто и придоби парабола, която се отправи към задната греда, но Делова изчисти в корнер преди играч на варненци да я прати в мрежата. След неговото изпълнение Димов стреля с глава в аут.

В 33-ата минута "червените" не изчистиха по най-добрия начин, тъй като пратиха топката в краката на Ариаш. Халфът шутира 18-19 метра, но Бусато спаси.

В 41-ата минута и Локило отправи удар, но от 25 метра, а Илиев улови. Малко след това, в даденото от рефера продължение на първата част, добра атака отдясно на Черно море завърши с центриране по земя. То предизвика сериозно разбъркване, но в крайна сметка Пашеко игра с ръка и последва фал за "червените".

На почивката Томаш извърши две промени. Илиев и Бютучи се появиха на терена за сметка на Локило и Фаетон.

ЧЕРНО МОРЕ - ЦСКА - СОФИЯ 0:0

ЧЕРНО МОРЕ: 33. Илиев, 3. Атанасов, 88. Арияш, 6. Попов, 15. Мартин, 27. Димов, 71. Панайотов, 11. Дуду, 23. Пашеко, 10. Сула, 9. Иса

ЦСКА - СОФИЯ: 1. Бусато, 15. Вион, 5. Делова, 6. Купър, 18. Пинто, 26. Кареасо, 99. Етоо, 22. Локило, 10. Линдсет, 11. Фаетон, 77. Коялипу