Уулвърхамптън 0:1 Ливърпул, Конате изведе гостите напред

Уулвърхамптън и Ливърпул играят при резултат 0:1 на "Молиню" в двубой от шестия кръг на Премиър лийг. Ибрахима Конате изведе гостите напред в добавеното време на първата част. При успех мърсисайдци ще се изкачат на първото място във временното класиране. По-рано днес Манчестър Сити записа равенство с Нюкасъл, така че "червените" ще излязат с точка пред “гражданите”, ако спечелят.

Уулвърхамптън е на последно място с едва една точка до момента.

Алисон Бекер се завръща на вратата на Ливърпул, след като пропусна последните два мача заради контузия. Дарвин Нунес пропуска двубоя, тъй като е болен. Нападателното три е изградено от Мохамед Салах, Диого Жота и Луис Диас.

Санти Буено и Тоти Гомеш започват за Уулвърхамптън за сметка на контузения Москера и Доусън, който е болен. Това означава, че “вълците” с изцяло нови централни защитници за този двубой.

В първите 20-ина минути на “Молиню” не се случи нищо запомнящи, като изненадващото бе, че домакините имаха осезаемо предимство по отношение на контрола над топката и опитваха да притискат мърсисайдци в тяхната половина. В 22-рата минута Куня стреля към далечния ъгъл, но Алисон улови без особен проблем.

След 25-ата минута Ливърпул се настани в половината на “вълците”. В 32-рата мърсисайдци получиха правото да изпълнят свободен удар от много добра позиция малко пред наказателното поле. Салах чукна към Александър-Арнолд, който стреля по земя, но право в ръцете на Джонстън. Това бе и първият точен изстрел в актива на гостите.

В 40-ата минута Собослай пропусна най-чистата възможност до момента, след като от пет метра засече центриране на Робъртсън отляво. Пред унгареца бе само Сам Джонстън, който някак успя да спаси с крак.

Натискът на Ливърпул даде резултат в добавеното време на първата част, когато Жота много хубаво се освободи, след което центрира перфектно отляво, а Конате се извиси и засече с глава, давайки преднина на гостите.

Уулвърхамптън: Джонстън, Семедо, Буено, Тоти Гомеш, Аит-Нури, Андре, Жоао Гомеш, Лемина, Белгард, Куня, Ларсен

Ливърпул: Алисон, Александър-Арнолд, Ван Дайк, Конате, Робъртсън, Гравенберх, Мак Алистър, Салах, Собослай, Луис, Жота