Локомотив (Сф) 0:0 Хебър, отмениха гол на Кобрата от Тунис

Локомотив (София) и Хебър играят един срещу друг в първи мач от 10-ия кръг на efbet Лига. Резултатът към момента е 0:0.

През първите 10 минути двата отбора сякаш се разузнаваха и интересни ситуации липсваха. При една от атаките на гостите Фонкеу центрира остро отдясно, но бе извършено нарушение в атака в наказателното поле.

В 25-ата минута се откри и най-добрата ситуация в срещата. Анте Аралица се възползва от грешка в защитата на Хебър и отне топката. Нападателят остана очи в очи със стража на гостите, но Марсио да Роса спаси. Малко по-късно отново Аралица можеше да открие, след като засече опасно центриране отдясно. И този път обаче вратарят на Хебър улови.

В 38-ата минута Хебър успя да открие резултата буквално от нищото. Дълга топка напред идваше напълно удобна за Любенов. Вратарят скочи да улови, но Набил Макни също понечи да играе с нея. В крайна сметка стражът изпусна кълбото, то попадна в краката на Кобрата и той вкара на празна врата. ВАР обаче веднага се намеси и попадението бе отменено заради нарушение на Макни в атака. Така резултатът остана 0:0.

До края на полувремето повече интересни ситуации нямаше и така двата тима се оттеглиха без голове на почивката.

ЛОКОМОТИВ 0:0 ХЕБЪР

Стартови състави:

Локомотив: 24. Александър Любенов, 12. Бруно Франко, 25. Джани Дос Сантос, 4. Диме Димов, 10. Валентин Николов, 31. Красимир Станоев, 26. Мамаду Диара, 13. Селсо Рапосо, 8. Симеон Славчев, 29. Анте Аралица, 47. Стефан Ламбезе;

Хебър: 97. Марсио да Роса, 44. Николай Николаев, 55. Мартин Михайлов, 18. Радослав Терзиев, 88. Милен Гамаков, 21. Божидар Пенчев, 15. Уилям Фонкеу, 11. Душан Вукович, 10. Атанас Кабов, 98. Георги Търтов, 70. Набил Макни.