Лудогорец не се затрудни с Локо (София)

Лудогорец победи Локомотив (София) с 2:0 в среща от 9-ия кръг на efbet Лига. Спас Делев откри в 33-ата минута, а Руан Круз вкара второто попадение в средата на втората част.

Играчите на Захари Сираков не се затрудниха особено от столичните "железничари" и взеха икономична победа без да влагат особено много усилия. Освен това наставникът бе направил доста смени в титулярния си състав, но това не му изигра лоша шега.

С победата си днес Лудогорец взе аванс на върха на класирането пред Левски. "Орлите" са с 22, докато "сините" са с 19. Тимът от "Герена" обаче може да се върне отново на еднакво ниво с разградчани, ако победят утре Славия на "Овча Купел". Локо (София) от своя страна остава с девет точки на 11-о място.

Още в началото на мача домакините взеха инциативата. Лудогорци обаче не стигнаха до кой знае колко чисти положения пред вратата на съперника.

В 33-ата минута обаче разградчани стигнаха до попадение. След пратена топка в наказателното поле на гостите вратарят Александър Любенов се сблъска със съотборник в опита си да избие топката и тя попадна на крака на Делев, който на празна врата нямаше как да сбърка.

Малко преди почивката Лудогорец можеше да удвои аванса си, но Агибу Камара не успя да преодолее Любенов, след като остана очи в очи с него.

В 60-ата минута на мача Лудогорец стигна до второ попадение. Рик Джонатан центрира добре към Руан Круз, който надскочи защитник и с глава прониза за втори път Любенов.

След второто попадение надеждите на Локомотив да стигнат до нещо в срещата съвсем се изпариха, докато Лудогорец реши да пести сили и да контролира мача без търси на всяка цена увеличаване на аванса си. Така домакините се поздравиха с резонна и логична победа.

ЛУДОГОРЕЦ 2:0 ЛОКО (СОФИЯ)
1:0 Делев (33)
2:0 Руан (60)

ЛУДОГОРЕЦ: 39. Бонман, 16. Фон Витри, 15. Куртулуш, 24. Вердон, 82. Йорданов, 23. Дуарте, 20. Камара, 30. Нареси, 11. Видал, 90. Делев, 12. Руан

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ): 24. Любенов, 4. Димов, 26. Диара, 12. Франко, 47, Ламбезе, 8. Славчев, 10. Николов, 3. Атска, 31. Станоев, 29. Аралица