“Римските орли” се разправиха с Динамо за едно полувреме

Отборът на Лацио победи с класическото 3:0 тима на Динамо (Киев) в гостуването си от първия кръг на основната схема на Лига Европа.

“Римските орли” имаха чисто символична визита, тъй като мачът се игра на неутрален терен заради руската военна агресия в Украйна, която пречи за нормалното провеждане на спортния календар в Източна Европа през последните две години и половина. Сега двубоят бе приютен от германския град Хамбург на стадион “Фолкспарстадион”.

И трите гола паднаха през първото полувреме, като те бяха отбелязани от Булае Диа (5’, 35’) и Фисайо Деле-Баширу (34’).

Най-интересното след почивката бяха двата червени картона, показани на играчи от двата отбора. От символичните домакини към душовете преждевременно потегли Максим Брагату в 72-рата минута, а от “римските орли” бе изгонен Тижани Нослин.