Манчестър Юнайтед 1:0 Твенте, спасяване на Онана

Манчестър Юнайтед и Твенте играят при резултат 1:0 на "Олд Трафорд" в мач от първия кръг на Лига Европа. Кристиан Ериксен откри резултата в 35-ата минута.

Двубоят започна на високо темпо с атаки и към двете врати под дъжда в Манчестър. "Червените дяволи" бяха агресивни, но трябваше да се справят с дълбока преса от страна на съперника. В осмата минута гостите бяха много близо до откриване на резултата. Далот загуби една топка близо до аутлинията. Ван Рой намери Ламерс в наказателното поле, а нападателят отправи нисък удар от прекрасна позиция. Топката мина на сантиметри от дясната греда на Онана.

Отборът на Тен Хаг доминираше и се опитваше да притисне съперника. Той стигна до няколко ситуации в близост до наказателното поле, но не и до точен удар. Джошуа Зиркзее бе много активен и създаваше проблеми на защитата на гостите. В 26-ата минута центриране към него бе отклонено от Хилгерс. Опитът на бранителя да изчисти за малко да се превърне в красив автогол, но вратарят Унерщал се намеси блестящо.

Натискът на Ман Юнайтед се увеличаваше и в 35-ата минута това доведе до гол. Далот получи топката в наказателното поле. Бранителят бе блокиран, но успя да отклони към Ериксен, който с прекрасен удар откри резултата. Домакините имаха сериозен контрол върху случващото се на терена след попадението, но не се доближиха до второ попадение.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - ТВЕНТЕ 1:0
1:0 - Ериксен (35)

МАН ЮНАЙТЕД: Онана, Далот, Мартинес, Магуайър, Мазрауи, Угарте, Ериксен, Бруно Фернандеш, Диало, Рашфорд, Зиркзее
ТВЕНТЕ: Унерстал, Салах-Едине, Брунс, Хилгерс, Ван Роой, Влап, Регеер, Стайн, Ван Берген, Ван Волфсвинкел, Ламерс