Ман Сити 2:1 Уотфорд, "стършелите" намалиха изоставането си

Манчестър Сити и Уотфорд играят при 2:1 в мач от третия кръг на "Карабао къп". Жереми Доку откри резултата в 5-ата минута. Матеус Нунес удвои в 38-ата минута.

Домакините изобщо не губиха време и още преди изминаването на минута игрово време Джак Грийлиш влезе опасно в наказателното поле и подаде към Джеймс МакАтий, но младият полузащитник не успя да реагира и да стреля. В 5-ата минута възпитаниците на Джосеп Гуардиола вече водеха в резултата след грешка в отбраната на гостите. Райън Портиъс опита да върне към вратата, кълбото бе пресечено от играч на домакините, Грийлиш пусна към Жереми Доку, който се разписа за 1:0.

В последствие “гражданите” се настаниха изцяло в половината на Уотфорд и с дълги разигравания търсеха празнини в тяхната отбрана. Опасно подаване не бе оползотворено от МакАтий. В 20-ата минута Квадво Баа напредна от другата страна на терена и след сериозна физическа битка отляво влезе в пеналта на Сити и с десния крак отбеляза. Попадението обаче бе отменено от рефера поради нарушение при физическия сблъсък.

Гостите често се поддаваха лесно на пресата на противника и допускаха грешки в разиграването на топката, които бързо създаваха условия за опасност пред собствената им врата. При поредното дълго разиграване в полето на противника играчите на Манчестър Сити рязко вдигнаха темпото с няколко паса, топката бе пратена към Матеус Нунес пред наказателното поле и той с плътен удар с левия крак реализира за 2:0.

Шампионите започнаха силно сезона и в момента са водач в класирането на Премиър лийг с четири победи и едно равенство в пет двубоя. От своя страна “стършелите” заемат осмото място в подреждането на Чемпиъншип с три успеха, един хикс и две загуби. Днес ще се изиграят общо четири двубоя от този турнир и можете да проследите резултатите им тук.

Мениджърът на “гражданите” Джосеп Гуардиола е направил девет промени в своя състав в сравнение с тима, който завърши наравно с Арсенал през уикенда. Отлична новина за Сити е завръщането на Фил Фоудън от първата минута. Също така изненадващо място в титулярния състав получава едва 16-годишния централния бранител Кадън Брайтуейт, който действа отдясно на защитата. В сърцето на отбраната пък ще действат Джон Стоунс и Кайл Уокър.

Уотфорд, който е воден от бившия полузащитник на Манчестър Юнайтед Том Клевърли, също прави промени в своя тим в сравнение с тези, които стартираха при поражението от Норич. Анджело Огбона прави своя дебют за тима, след като пристигна от Уест Хам през лятото.