Реал Мадрид 1:0 Алавес, гол още в първата минута

Реал Мадрид и Алавес играят при 1:0 в мач от 7-ия кръг на Ла Лига. Лукас Васкес беше точен още в 54-тата секунда.

Двубоят е специален за треньора на домакините Карло Анчелоти, тъй като е под №300 за него начело на столичани в рамките на два периода.

При победа Реал ще се доближи на точка до лидера Барселона, който в сряда приема Хетафе. Винисиус Жуниор се завръща в стартовия състав, след като срещу Еспаньол преди дни започна на пейката. Завръща се и Антонио Рюдигер в центъра на отбраната. Лукас Васкес заменя контузения Дани Карвахал, а титуляр е и Килиан Мбапе, за когото се очакваше да получи почивка. По тази причина Ендрик пак е резерва.

Алавес стартира добре сезона и има три успеха досега. Сред резервите на баските е записан Хуан Мартинес, който в Испания е известен повече с прякора си "Стоичков" в чест на българската легенда.

Не беше изминала и минута, когато Реал Мадрид излезе напред в резултата. Винисиус Жуниор проби отляво и пусна пас в наказателното поле, където Лукас Васкес се беше включил и с точен удар се разписа за 1:0.

Веднага след ранното попадение играчите на Алавес на два пъти притесниха защитата в бяло, но нямаха шанс за нещо повече.

Домакините пък действаха спокойно и изчакваха възможност за втори гол. В 22-рата Мбапе насочи кълбото в мрежата на Алавес, но се намираше в засада и резултатът си остана 1:0.

Съставите:

РЕАЛ МАДРИД: Куртоа, Васкес, Рюдигер, Милитао, Менди, Чуамени, Валверде, Белингам, Родриго, Винисиус, Мбапе

АЛАВЕС: Сивера, Новоа, Абкар, Моуриньо, Диара, Санчес, Протесони, Бланко, Лука, Конечни, Вийялибре