Арда 1:0 Ботев (Пловдив), груба грешка и червен картон за гостите

Арда (Кърджали) и Ботев (Пловдив) играят един срещу друг в последен двубой от деветия кръг на efbet Лига. Резултатът към момента е 1:0.

Първата интересна ситуация дойде в 3-ата минута, когато Укаки показа скоростта си, справи се с двама защитници на Арда и проби отдясно. Крилото стреля от малък ъгъл, но Господинов спаси.

В 11-ата минута Ботев се размина с това да открие резултата. След изпълнение на ъглов удар Вини Трибуле беше оставен напълно сам и стреля с глава. Вратарят на Арда успя инстинктивно да се намеси, а след това топката се отклони и в страничния стълб.

В следващите минути интересни ситуации липсваха. Ботев стигна до няколко ъглови удара, които обаче не доведоха до нищо. В 38-ата минута Антонио Перера стреля от границата на наказателното поле, но Господинов без проблеми улови. Малко по-късно отново Трибуле надскочи противников защитник и стреля с глава, но и този път стражът на домакините се намеси.

Така след 45 минути игра двата тима се оттеглиха при нулево равенство на почивката.

Първата интересна ситуация за второто полувреме се откри едва в 59-ата минута, когато падна и попадение. Разиграване между защитниците на Ботев доведе до груба грешка на Йонас Там, който не успя да овладее добре кълбото точно пред наказателното си поле. Чинонсо Офор отне и се сблъска с бранителя на “канарчетата”. Топката в крайна сметка стигна до Иван Тилев, който останала сам срещу Ханс Бернат не сбърка и откри 1:0.

Веднага след гола Драгомир Драганов беше привикан от ВАР, за да разгледа ситуацията при сблъсъка между Йонас Там и Чинонсо Офор точно преди попадението. В крайна сметка главният рефер показа директен червен картон за защитника и така остави Ботев с 10 души на терена.

АРДА 1:0 БОТЕВ

1:0 Иван Тилев (59)

Стартови състави:

Арда: 1. Анатолий Господинов, 2. Густаво Каскардо, 8. Йозгюр Аксака, 9. Чинонсо Офор, 10. Борислав Цонев, 23. Емил Виячки, 33. Иван Тилев, 35. Димитър Велковски, 80. Лъчезар Котев, 93. Феликс Ебоа Ебоа, 99. Станислав Иванов;

Ботев: 1. Ханс Бернат, 4. Ехидже Укаки, 5. Джонас Там, 17. Николай Минков, 18. Антоан Конте, 20. Антонио Перера, 28. Янис Карабельов, 38. Константинос Балоянис, 40. Кристиан Нвачукву, 88. Ален Корошеч, 91. Вини Трибуле.