Крумовград 1:0 Ботев (Враца)

Крумовград и Ботев (Враца) играят при резултат 1:0 в двубой от 9-ия кръг на efbet Лига. Рафаел да Силва Фуртадо (34) откри за домакините. Мачът на спортен комплекс "Никола Щерев - Старика" в пловдивския квартал "Коматево" е ръководен от Венцислав Митрев.

В 6-ата минута на срещата Джуниет Али открадна топката, напредна и стигна до наказателното поле. Той опита удар през няколко футболисти, който беше твърде неточен и премина покрай вратата. Гостите от Враца отговориха четири минути по-късно с центриране на Дани Генов от левия фланг. В наказателното поле Браян Переа изпревари защитата на домакините, но ударът му с глава прелетя над вратата на Янко Георгиев.

В 13-ата минута Али копна топката в наказателното поле на Ботев. Защитата действа разконцентрирано и позволи на Матеус Енрике да нанесе удар под ъгъл, при който вратарят трябваше да се намесва. Федерико Бариос бе застанал в близост до гредата и не позволи да се стигне до гол.

В 24-ата минута комбинацията между Джуниет Али и Матеус Енрике беше повторена, като този път ударът на бразилеца излезе в аут. В 32-рата минута отново Али беше най-активен и взаимодейства със Серкан Юсеин. Халфът си отвори коридор за изстрел, който завърши от външната страната на мрежата.

В 34-ата минута Крумовград поведе в резултата чрез Рафаел да Силва Фуртадо. Огромна заслуга за попадението имаше Серкан Юсеин, който центрира от десния фланг, а нападателят се вклини между защитниците и с глава отклони към вратата.

КРУМОВГРАД - БОТЕВ 1:0
1:0 Рафаел Фуртадо (34)

Стартови състави:

КРУМОВГРАД: 1. Янко Георгиев, 5. Матей Шимич, 24. Лазар Марин, 44. Божидар Кацаров, 7. Момчил Цветанов, 2. Джуниет Али, 4. Лукас Сантана, 13. Диего Рапосо, 10. Серкан Юсеин, 9. Рафаел Фуртадо, 70. Матеус Енрике;

БОТЕВ: 34. Федерико Бариос, 19. Браян Переа, 21. Бубакар Траоре, 29. Мартин Бачев, 70. Дилян Георгиев, 9. Даниел Генов, 11. Мартин Ачков, 33. Стефан Цонков, 6. Давид Суарес, 25. Деян Лозев, 24. Мартин Смоленски;