Волов Шумен 2007 спря Бенковски

Волов Шумен 2007 спечели у дома с 1:0 срещу Бенковски (Исперих), лидер в класирането до преди мача. Срещата е от шестия кръг на Североизточната Трета лига. Заслужена победа за домакините, с оглед събитията на терена. Играещият треньор Цветан Илиев осигури успеха. Стори го в 70-ата минута с добавка, след удара на Христо Станчев в гредата. През първата част нямаше голови положения. Четвърт час след почивката обаче се видя, че гостите отпаднаха физически. Съперникът проведе няколко опасни атака, като от едната дойде и единствения гол. В друга ситуация, Йордан Милков можеше да разтресе мрежата на Бенковски. Едва накрая гостите застрашиха вратата на Волов, но шуменски футболист изби топката след удар на влезлия като резерва Сонер Кязим.