Банско обърна Рилски спортист с два гола на резерва

Отборът на Банско постигна много трудна победа с 2:1 срещу коравия отбор на Рилски Спортист в мач от X –ти кръг на Югозападна трета лига. Още във втората минута на срещата гостите от Самоков поведоха в резултата след гол на Григор Долапчиев с глава.

След това отборът на Банско пое инициативата в свои ръце и започна да се редува атака след атака пред вратата на Рилски Спортист. Хубави възможности за гол имаха Теодор Чолев, Виктор Ергин , Жоро Рошков и Ибрахим Шериф, но нямаха късмет топката да влезне във вратата.

През второто полувреме Банско продължи с натиска, но атаките не можаха да завършат с гол, а от своя страна Рилски Спортист направи хубава контра атака и удари греда.

Старши треньорът  Борислав Хазуров пусна в игра опитния Георги Фикийн, който се включи по най-добрия начин и при едно разбъркване топката попадна в Жоро Рошков, който стреля в ръката на футболист на Рилски Спортист и главният съдия отсъди дузпа. Зад топката застана Георги Фикийн , който не сбърка и изравни резултата.

Банско не се отказа и продължи да търси победата. При пряк свободен удар Владислав Златинов направи много хубаво центриране, а Георги Фикийн с глава вкара втория гол за Банско.

Това беше 7-ма победа и отборът се утвърди на втората позиция с 24 точки. Следващата събота Банско гостува на ЦСКА 1948 III.