ЦСКА - София 0:0 Берое, мачът закъсня с повече от 10 минути заради куриоз

Слушай на живо
Слушай на живо: ЦСКА-София - Берое

ЦСКА - София и Берое играят при 0:0 в мач от 9-ия кръг на efbet Лига. Той се провежда в Благоевград, защото "червените" не могат да използват стадион "Васил Левски".

Домакините заложиха на почти същата 11-ка, която победи с 3:0 Локомотив (София) в предишния кръг. Единствената промяна е отсъствието на Вион за сметка на Илиев, за който това е дебют като титуляр. Така Томаш заложи на схема с трима в отбрана.

Преди двубоя феновете на "червените" организираха шествие. Те бързо стигнаха до стадион "Христо Ботев" и препълниха трибуните 30 минути преди старта на сблъсъка.

Иначе мачът закъсня с повече от 10 минути заради куриоз. Оказа се, че камерите за ВАР на стадиона са поставени така, че при пълен стадион феновете пречат на тяхната работа. Именно поради тази причина дикторът призова запалянковците на няколко пъти да се преместят надолу, каквото и да значи това.

6 ЦСКА - София : Берое

Първата интересна ситуация се откри пред вратата на домакините. В 11-ата минута Енцо Еспиноса получи пас от дълбочина, след което напредна и стреля, но Густаво Бусато се намеси на ниво.

Малко след това заралии осъществиха още едиин опасен набег отляво, но бранителите в "червено" се справиха, изчиствайки в корнер.

След първия четвърт час ЦСКА - София наложи сериозен териториален натиск и пренесе играта изцяло в половината на гостите, но без да създава кой знае какви положения до 28-ата минута. Това можеше и да не е така, ако Етоо и Коялипу бяха уцелили по-добре топката от изгодни позиции в наказателното поле на противника.

Нещата се промениха в 29-ата минута, когато Коялипу засече центриране отдясно с глава, но ударът му профуча покрай горния ляв ъгъл.

ЦСКА - СОФИЯ - БЕРОЕ 0:0

ЦСКА - СОФИЯ: 1. Бусато, 99. Етоо, 5. Делова, 13. Кордоба, 18. Пинто, 26. Кареасо, 10. Линдсет, 22. Локило, 73. Илиев, 11. Фаетон, 77. Коялипу

БЕРОЕ: 1. Мота, 4. Минго, 5. Скуадроне, 6. Родригес, 8. Пачаме, 11. Ферер, 15. Еспиноса, 17. Пинеда, 19. Алгара, 20. Монсеглио, 23. Сейхас