Сектор "Г" и Томаш преобразиха ЦСКА - София, "червените" преподават и на трибуните, и на терена в "Надежда"

ЦСКА - София прегази Локомотив (София) с 3:0 в мач от 12-ия кръг на efbet Лига, провел се в "Надежда". Джонатан Линдсет откри резултата в 9-ата минута, а в 17-ата Матиас Фаетон удвои. Годуин Коялипу вкара трети гол в 59-ата минута.

Така "червените" прекъснаха кошмарната си серия от четири поредни шампионатни загуби, а новият им наставник Александър Томаш записа първа победа след две срещи начело на тима. В първата преди паузата за нациионалните отбори отборът му загуби с 0:1 от Ботев (Пловдив), а мачът пак се игра в "Надежда".

Основна заслуга за категоричния успех имаха феновете на ЦСКА - София, които за първи път през този сезон имаха възможност да подкрепят своите любимци и те го направиха по впечатляващ начин, който със сигурност стъписа футболистите на съперника. До този сблъсък "червените" изтърпяваха наказание с лишаване от публика заради ексцесии на запалянковците в края на миналия сезон.

Иначе "червените" стартираха с единайсеторка съставена изцяло от чужденци. В нея бяха и две от най-новите попълнения - халфът Етоо и защитникът Пинто. След почивката дебютираха още трима - Илиян Илиев, Зюмюр Бютучи и Арон Исека.

Домакините бяха дали 1200 билета за фенове на гостите, но те се оказаха крайно недостатъчни. На стадиона имаше поне два пъти повече запалянковци на ЦСКА - София. Половината от тях влязоха на стадиона от друг вход и без билети.

Срещата започна с натиск на "червените", които осъществиха две опасни атаки преди да са изминали и 120 секунди игра. Първо, подаване на Линдсет бе изчистено в корнер, а малко по-късно шут на Локило от границата на пеналта излезе покрай дясната греда.

22 Локомотив (София) 0:3 ЦСКА - София

В 7-ата минута Любенов улови изстрел от двайсетина метра на Етоо. Секунди по-късно Коялипу се възползва от неразбирателство в домакинската отбрана и отправи силен шут, който Любенов изби в корнер. ЦСКА - София го изпълни и топката излезе в нов ъглов удар. Футболистите на Томаш го разиграха късо в 9-ата минута. Последва центриране към Линдест, който засече от въздуха с десния крак за 1:0.

В 14-ата минута само късметът и реакцията на Любенов спасиха Локо от второ попадение. Тогава Етоо изведе Коялипу очи в очи с вратаря на домакините, който някак отрази изстрела на нападателя.

В 16-ата минута "столичните железничари" поискаха дузпа за интервенция на Кордоба срещу Ненов, но такава не последва.

Тоталната доминация на ЦСКА - София, изразяваща се в куп удари и владеене на топката 93 към 7% до този момент, бе материализирана и в 17-ата минута. Пореден набег на Локило отдясно завърши с удар от 17-18 метра, Любенов изби, а Фаетон с добавка покачи на 2:0.

Пет минути по-късно Франко отправи тежък шут отдалеч, а Бусато, макар и леко колебливо, изби в корнер.

В 31-ата минута Аралица бе изпуснат от централните бранители на гостите и шутира, а Бусато ефектно изби. Реферите отсъдиха доста спорна засада и ако се бе стигнало до попадение, то най-вероятно щеше да бъде признато.

На почивката Александър Томаш извърши две промени - на местата на Фаетон и Локило се появиха дебютантите Бютючи и Илиев.

През второто полувреме гостите намалиха темпото, но това не им попречи да вкарат трети гол в 59-ата минута. Сред голмайсторите се разписа и Коялипу чрез топовен удар от 22 метра и недобра намеса на Любенов.

Секунди след това таранът отстъпи мястото си на дебютанта Исека.

В 65-ата минута ЦСКА - София можеше да реализира още веднъж чрез Илиян Илиев. Халфът получи извеждащо подаване сам срещу Любенов от защитника на Локо Диме Димов, но стражът на домакините отрази отправения изстрел.

Исека можеше да ознаменува дебюта си с гол, тъй като в 75-ата минута овладя в наказателното поле между няколко защитници пас на Илиев и стреля от упор, но Любенов някак спаси. Малко по-късно, в 79-ата минута, Хайнц можеше да завърши поредна опасна атака на гостите далеч по-добре. Халфът бе оставен непокрит около точката на дузпата и отправи удар, но високо над вратата.

Доста активният Бру, който се появи на терена през втората част, можеше да вкара почетно за Локо, но ударът му в 89-ата минута мина на сантиметри покрай дясната греда.

Така свободното падане на ЦСКА - София приключи и "червените" взеха глътка въздух след поредицата негативни резултати, гледайки по-оптимистично към следващите шампионатни двубои.

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) - ЦСКА - СОФИЯ 0:3

0:1 Джонатан Линдсет 9
0:2 Матиас Фаетон 17
0:3 Годуин Коялипу 59

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ): 24. Александър Любенов, 12. Бруно Франко, 31. Красимир Станоев, 26. Мамаду Диара, 3. Доналдо Ака, 4. Диме Димов, 8. Симеон Славчев, 94. Юлиан Ненов, 13. Селсо Рапосо, 29. Анте Аралица, 47. Стефан Ламбезе

ЦСКА - СОФИЯ: 1. Густаво Бусато, 15. Тибо Вион, 5. Лумбард Делова, 13. Браян Кордоба, 18. Мика Пинто, 26. Марселино Кареасо, 99. Джеймс Етоо, 22. Джейсън Локило, 10. Джонатан Линдсет, 11. Матиас Фаетон, 77. Годуин Коялипу