Аталанта надви Фиорентина след светкавичен обрат в голово шоу

Отборът на Аталанта се възползва от първото си домакинство през този сезон и победи Фиорентина с 3:2 в зрелищен мач от четвъртия кръг на Серия "А".

Първото полувреме предостави истинско голово шоу с общо пет попадения в двете врати. Гостите откриха резултата в 15-ата минута, когато Марко Карнезеки изби удар с глава на Робин Госенс, но Лукас Мартинес Куарта успя да добута топката във вратата. Бергамаските обаче не закъсняха със своя отговор и още в 21-вата минута Матео Ретеги възстанови равенството, след като с глава засече центриране на Адемола Луукман. В 32-рата минута “виолетовите” отново поведоха, след като Мойс Кийн се разписа след центриране на Госенс.

Домакините отново реагираха като попарени и осъществиха пълен обрат още преди почивката. В 45-ата минута Шарле Де Кетеларе беше точен с глава при изпълнение на пряк свободен удар. Само минута по-късно именно той асистира на Луукман, който даде преднина на “нерадзурите” със своя шут по земя. През втората част двата тима не показаха същата ефективност в своите голови положения, така че не се стигна до нови попадения.

С този успех Аталанта се изкачи на осмата позиция в класирането с актив от 6 точки, а Фиорентина е на 14-ото място с 3 пункта и все още без победа в първенството през този сезон.