Очаквайте в 21:45 на живо всички мачове и голове в Шампионската лига тук!

Левски би ЦСКА 1948 в голямо шоу и с куп голове в Бистрица, Сангаре не може да бъде спрян

Левски изигра много силен мач при гостуването си на ЦСКА 1948 и го спечели с 4:2 на стадиона в Бистрица. Над всички в този интригуващ двубой бе тарана на "сините" Мустафа Сангаре, който се разписа на два пъти в 16-ата и 26-ата минута. Радослав Кирилов (39) намали изоставането на "червените", но Александър Колев отново даде аванс от два гола на "сините" с точен изстрел в 58-ата минута. В 77-ата сред голмайсторите се записа и резервата Марин Петков, вкарвайки с ефектен шут от 30 метра, а в даденото от рефера продължение Марио Илиевски оформи крайното 4:2.

Така Левски нанесе първо поражение на ЦСКА 1948 за сезона, прекъсвайки негативната си серия срещу този съперник от пет срещи без победа. Освен това футболистите на Валентин Илиев бяха допуснали само два гола от началото на сезона и то в един сблъсък (срещу Спартак Варна), но днес отбраната им бе буквално разпиляна от играчите на противника.

Сред 11-те на домакините направи впечатление отсъствието на двойката титулярни централни защитници Иванов и Ценов. Двамата останаха на пейката за сметка на Бидунга и Даскалов.

Добрата новина при "сините" бе, че халфът Охене успя да се възстанови от травмата, която го мъчеше през седмицата и започна в титулярния състав. Атаката отново поведе дуото Сангаре-Колев, което се справи изключително добре, отчитайки се с общо три гола.

Непосредствено преди срещата Бирсент Карагарен бе отличен с награда по случай 300 двубоя в елита.

Двата отбора се хвърлиха в битка по целия терен още с началния съдийски сигнал. В 5-ата минута Талис отправи удар отдалеч, но в аут.

Само 60 секунди по-късно Сердюк излезе фронтално сам срещу вратаря и отбеляза, но попадението правилно бе отменено поради засада на украинеца.

Левски отговори с изстрел на Цунами в 12-ата минута, когато засече с глава центриране от корнер, но не уцели вратата.

26 ЦСКА 1948 2:4 Левски

Малко по-късно "сините" осъществиха още една добра комбинация, която завърши с шут на Бала в аут. Така се стигна до 16-ата минута, когато Бидунга фаулира Колев близо до наказателното поле. Бала центрира в наказателното поле, където Сангаре вкара с глава от доста трудна позиция.

Минута по-късно Бала се откъсна отдясно и шутира по цземя, а Маринов изби в корнер. В 20-ата минута Бала отново пробва да се разпише, но ударът му от фал не намери целта.

ЦСКА 1948 можеше да изравни в 22-ата минута. Кирилов се измъкна отляво и центрира изключително опасно в наказателното поле. Непокритият Умарбаев засече от 9-10 метра фронтално срещу вратата, но покрай лявата греда.

В 26-ата минута Левски вкара втори гол. Това стана не и без помощта на Рапнуи. Левият бек на "червените" пробва да преодолее с дрибъл двама футболисти в синьо и топката му бе отнета. Последва изключително опасно включване на Алдаир отдясно в наказателното поле на противника и брилянтно центриране към Сангаре, а за централния нападател не представляваше проблем да отбележи второто си попадение с глава след удар от 3-4 метра.

В 35-ата минута Кирилов надбяга Ван Дер Каап и прехвърли излезлия да го пресрещне Маркович, но изкара топката в аут.

Мачът продължи да е динамичен и с доста положения и пред двете врати. В 39-ата минута Кирилов върна своите в двубоя след великолепен дрибъл и ефектен гол. Капитенът на "червените" преодоля отляво Майкон и Фадига, след което намери долния ляв ъгъл на "синята" врата чрез фалцов изстрел с десния крак.

Секунди по-късно Левски можеше да си върне преднината от две попадения. Пореден пробив на Алдаир през зоната на неубедителния Рапнуи завърши с центриране по земя към Майкон. Левият халф-бек на гостите шутира силно, а Маринов изби.

На почивката Генчев извърши принудителна смяна в своя състав. Охене напусна заради контузия и на негово място се появи Икена.

В началото на втората част Левски отново заигра по-активно от своя противник и в 58-ата минута вкара трети гол. Бала напредна отляво и центрира остро, въпреки че двама футболисти в "червено" пробваха да го блокират. Колев се възползва от подаването, тъй като изпревари Даскалов и прониза отблизо Маринов за 3:1.

Секунди по-късно над терена се появи мъгла, която извади временно ВАР от употреба, но реферът Валентин Железов реши срещата да продължи. Така съдийските решения трябваше да се взимат без помощта на видео системата.

В 67-ата минута Кирилов прати топката в мрежата на гостите, но съдиите за втори път правилно отмениха гол на домакините заради засада. Пет минути след това резервата Бузон бе близо да отбележи с удар от 25 метра, който профуча покрай горния десен ъгъл.

Левски отговори подобаващо с още по-добър шут от дистанция. Резервата Марин Петков, който се появи малко по-рано на терена, се пербори за топката, после я поведе, а завършващият му изстрел от 30 метра изненада Маринов за 4:1.

Някъде тук мъглата се вдигна и ВАР отново бе на разположение на съдиите. В 83-ата минута Алдаир и Бала напуснаха игра за сметка на Галчев и дебютанта Кристиян Макун.

Футболистите на Валентин Илиев не се отказаха въпреки голямото изоставане. В крайна сметка упоритостта им се отплати в даденото от съдията триминутно продължение. Бузон центрира отдясно и Илиевски с глава оформи крайното 2:4.

Успехът отново изпрати Левски еднолично на върха с 19 точки. На три зад тях, но и с една среща по-малко е пловдивският Ботев.

ЦСКА 1948 - ЛЕВСКИ 2:4

0:1 Мустафа Сангаре 16
0:2 Мустафа Сангаре 26
1:2 Радослав Кирилов 39
1:3 Александър Колев 58
1:4 Марин Петков 77
2:4 Марио Илиевски 91

ЦСКА 1948: 1. Маринов, 19. Фуртадо, 91. Бидунга, 22. Даскалов, 31. Рапнуи, 28. Пишчевич, 39. Умарбаев, 9. Карагарен, 7. Талис, 10. Кирилов, 25. Сердюк

ЛЕВСКИ: 44. Маркович, 50. Димитров, 5. Ван Дер Каап, 6. Цнами, 3. Майкон, 8. Охене, 97. Фадига, 21. Алдаир, 17. Бала, 12. Сангаре, 9. Колев