Андреев резерва при равен на Фейенорд

Отборът на Фейенорд, към който преди броени дни се присъедини българският вратар Пламен Андреев, направи равенство 2:2 срещу тима на Грьонинген в мач от 5-ия кръг на нидерландската Ередивизи. Сърниците все още не познават вкуса на поражението, като са съседи в класирането на 4-о и 5-о място, но вече сериозно изостават от лидера ПСВ Айндховен, който спечели всичките си пет мача до този момент.

Родният страж остана на резервната скамейка, като плътно под рамката на вратата през целия мач бе Тимон Веленройтер.

Андреев и компания трябва съжаляват по-скоро, че загубиха две точки, отколкото да се радват, че спечелиха една, тъй като десетина минути преди края те има преднина от два чисти гола. Гостите от Фейенорд откриха резултата през първото полувреме след автогол на Томас ван Берген (33'), а в средата на втората част те дръпнаха много сериозно с попадението на Игор Пайшао (70').

В големия герой за домакините от Грьонинген се превърна нападателя Бринжофлур Вилумсон, който вкара двата гола по пътя към равенството (81', 90'+1').

Равенството бе генерална репетиция за играчите на Фейенорд преди първата схватка в основната схема на Шампионската лига, където ще срещнат могъщият Байер (Леверкузен), който допусна само една загуба в миналогодишната си европейска кампания и тя бе в самия финал на турнира Лига Европа, когато “аспирините” загубиха от Аталанда с 0:3. Срещата е на 19-и септември (четвъртък) от 19:45 часа българско време.