Хеттрик на Хари Кейн и светкавичен гол изкачиха Байерн на върха

След вихрено начало Байерн (Мюнхен) прегази новака Холщайн (Кил) с 6:1 като гост в мач от третия кръг на Бундеслигата и излезе на върха в класирането. Това е най-резултатната победа за гранда от началото на сезона и идва дни преди завръщането на тима в Шампионската лига, където във вторник предстои среща с Динамо (Загреб) на "Алианц Арена".

До 13-тата минута баварците вече бяха нанизали три попадения, а първото от тях дойде след само 14 секунди игра и беше реализирано от Джамал Мусиала. После Хари Кейн заби три гола за първия си хеттрик през кампанията. Новото попълнение Майкъл Олисе пък реализира дебютното си попадение за мюнхенци, а домакините си забиха и един автогол. Светкавичният гол на Мусиала беше последван от такъв на Кейн за 2:0 в 7-ата, а в 13-тата Николай Ремберг порази собствената си мрежа. Две минути преди паузата английският нападател покачи на 4:0, а в 65-ата дойде ред на Олисе да се разпише. Холщайн намали чрез Армин Гигович в 82-рата, но в последните секунди Кейн фиксира хеттрика си след точно изпълнена дузпа.

Още един наказателен удар в полза на Байерн като че ли беше подминат от съдията за нарушение срещу Томас Мюлер. Иначе гостите удариха и една греда, но пък тези от Кил отговориха с две такива.

Хари Кейн отново повежда атаката на Байерн, а най-близо до него ще са Кингсли Коман и Серж Гнабри. Томас Мюлер е на пейката, а Леон Горетцка дори не е в групата. Капитан на домакините е бившият играч на Шалке 04, Тотнъм и Хамбургер ШФ Люис Холтби.

Байерн поведе светкавично с попадение още в 15-ата секунда. Тогава Мусиaла се разписа след подаване на Хари Кейн.

Вторият гол също не закъсня, като стана факт в 7-ата минута. Тогава мюнхенци се възползваха от грешка на Холтби, чието подаване беше пресечено от Гнабри. След това топката отиде към Кейн, който веднага я изстреля в мрежата за 2:0.

Домакините продължиха с грешките и в 13-тата Мусиала се възползва от поредната такава, след което принуди Ремберг да си отбележи автогол.

Тимът на Холщайн вече се беше предал, но шансът го спаси от попадение в 25-ата, когато Гнабри нацели страничната греда. Последваха и няколко пропуска на тима на Венсан Компани, за да дойде 43-тата минута, в която кълбото отново се оказа зад гърба на вратаря Вайнер. И този автор на гола беше Хари Кейн.

Второто полувреме изненадващо започна с положение пред скучаещия Мануел Нойер, при което обаче топката се отби в напречната греда след засичане на Пихлер.

Това обаче си беше епизодична изява на тима на Холщайн, защото скоро след това мачът се завърна към тоталното превъзходство на баварците. Наставникът на Байерн Венсан Компани вече беше направил четири смени, когато в 65-ата Майкъл Олисе вкара за 5:0.

Тимът на Холщайн успя да върне един гол в 82-рата чрез Гигович, който засече центриране с глава, а и Нойер не се намеси по най-добрия начин.

Домакините за малко да реализират още веднъж, след като в 86-ата привлеченият точно от Байерн Ян-Фийте Арп уцели гредата.

Това не беше всичко, защото в добавеното време Кейн оформи резултата след дузпа, отсъдена за нарушение срещу него. Първоначално главният рефер прецени, че фал няма, но ВАР го накара да преразгледа ситуацията, след което той промени решението си.