Болоня вгорчи завръщането на Комо на неговия стадион

Отборите на Комо и Болоня завършиха наравно 2:2 на “Джузепе Синигалия” в откриващия двубой от четвъртия кръг на Серия "А". Това беше първи мач за новака в първенството на неговия стадион след спешната реновация на съоръжението, необходима за покриване на изискванията в италианския елит.

Мачът започна страхотно за домакините, които поведоха в резултата още в петата минута. Тогава Патрик Кутроне опита пас в наказателното поле, но топката рикошира в крака на Николо Казале и така се стигна до автогол на защитника. Точно преди почивката главният съдия даде дузпа в полза на “рособлу” след игра с ръка на Алберто Морено, но впоследствие я отмени след проверка с ВАР и отсъди само пряк свободен удар на границата на наказателното поле.

В 53-тата минута Комо удвои своя аванс след хубав шут на Кутроне от границата на наказателното поле. В оставащото време на мача обаче футболистите на Болоня заиграха по-смело в атака. В 71-вата минута гредата попречи на Томазо Побега да намали пасива им с далечен шут. Пет минути по-късно Йенс Одгор стреля от разстояние, като топката претърпя рикошет и отиде при резервата Сантиаго Кастро, който успя да се разпише със своя удар. В началото на добавеното време именно младият аржентинец асистира на появилия се от пейката Самуел Айлинг-Джуниър, който с чудесен изстрел оформи крайното 2:2.

Така и двата тима остават без победа от началото на сезона, като Болоня е на 13-ата позиция в класирането с три точки, а Комо е предпоследен с два пункта в актива си.