Ружди Ружди с приза за спортист №1 на месец август

Ботев се изравни с Левски на върха, "канарчетата" удариха Берое в Стара Загора

Ботев (Пловдив) триумфира в Битката за Тракия! Тимът на наставника Душан Керкез победи Берое с 1:0 под Аязмото. Кристиан Нвачукву (38) отбеляза единственото попадение за гостите в срещата. Трима българи от общо 22-ма футболисти стартираха мача. И тримата бяха от състава на Ботев, докато домакините заложиха изцяло на чужденци в стартовия си състав. Със спечелените три точки Ботев се изравни с Левски на върха в efbet Лига.

Берое беше без двама от българските си футболисти - Стефан Гаврилов и Викторио Вълков от 12-ия кръг на efbet Лига. И двамата страдат от контузии.

Наставникът на Ботев Душан Керкез бе с ограничен избор на стартова единадесеторка след контузията на Антъни Уджа, както продажбите на Мартин Секулич и Джеймс Ето‘о. Атаката на „канарчетата“ беше водена от Алекса Мараш, а в халфовата линия от първата минута стартира Янис Карабельов.

В 9-ата минута Сагардия отправи коварен удар от далечна дистанция. Топката падна точно пред плонжа на Ханс Бернат, но вратарят успя да отрази шута. В 16-ата минута новото попълнение Исмаел Ферер изведе Винисиус Белоти, който не успя да нанесе плътен удар. В 26-ата минута Балоянис можеше да открие резултата. Той беше изпуснат около точката за дузпа и нанесе удар с левия си крак от въздуха. Само че този изстрел не беше точен и топката излезе в аут.

В 36-ата минута Кристиан Нвачукву бе изведен на добра позиция в наказателното поле на домакините, но вратарят парира.

Две минути по-късно Ботев поведе чрез Кристиан Нвачукву. Крилото, който се превърна в ключов играч за "канарчетата" след продажбата на Уме Емануел, се възползва от блестящ извеждащ пас на Антонио Перера. Нвачукву излезе сам срещу вратаря на Берое и прокара топката през краката му за 0:1.

В 64-ата минута появилият се от пейката Енцо Еспиноса овладя технично топката и отправи мигновен удар с десния крак, при който Бернат трябваше да се намесва. В 78-ата минута Хуан Карлос Пинеда пропиля най-доброто положение за Берое в мача. Той засече с глава центриране от десния фланг, но сантиметри го разделиха от гола.

В 86-ата минута Ботев остана с човек по-малко. Капитанът на "канарчетата" Ивелин Попов настъпа доста опасно Карлос Алгара, като първоначално получи жълт картон, а след намесата на ВАР видя червения цвят в ръцете на главния съдия Георги Кабаков.

БЕРОЕ - БОТЕВ 0:1
0:1 Кристиан Нвачукву (38)

Стартови състави:

БЕРОЕ: 1. Артур Гарсия, 2. Оиер Сареги, 3. Хуан Саломони, 5. Лучиано Скуадроне, 6. Фелипе Чакартеги, 7. Франциско Сагардия, 8. Карлос Пахаме, 11. Исмаел Хименес, 12. Винисиус Белоти, 19. Карлос Алгара, 21. Алберто Салидо;

БОТЕВ: 1. Ханс Бернат, 4. Ехидже Укаки, 5. Джонас Там, 10. Ивелин Попов, 17. Николай Минков, 19. Антоан Конте, 20. Антонио Перера, 28. Янис Карабельов, 38. Константино Балоянис, 40. Кристиан Нвачукву, 99. Алекса Мараш;