Беласица обърна ФК Ловеч в края и стигна до първа победа като гост

Беласица спечели първото си гостуване за сезона, след като се наложи с 2:1 над ФК Ловеч в двубой от осмия кръг на Втора лига. Петричани губеха до финалните минути в мача, но успяха да вземат трите точки след обрат.

Резултатът беше открит от страна на домакините, които в 21-та минута откриха от дузпа. След грешка в защитата на Беласица се стигна до удар от дистанция и топката срещна ръката на защитник на гостите. Това накара главният съдия да посочи бялата точка, което доведе до попадение на Георги Димитров.

Беласица трябваше да чака до 77-ата минута, за да стигне до попадение. Тогава след поредното изпълнение на ъглов удар от страна на петричани стана разбъркване в наказателното поле, а там най-съобразителен се оказа Владимир Гогов и отблизо с глава отбеляза изравнителен гол за 1:1.

В първата минута от продължението Аксел изстреля мощен удар от средна дистанция и вкара за 1:2.

С тази победа Беласица вече четири мача подред няма загуба, като е записал и три победи. “Комитите” са четвърти в класирането с 16 точки. ФК Ловеч от своя страна е в серия от четири поредни загуби и заема 14-ото място със 7 пункта.