Легендите демонстрираха голямата си класа и биха първия тим в голям празник по случай 95 години Локомотив (София)

Представителният отбор на Локомотив (София) загули с 3:5 от Локомотив (София)-легенди в демонстративен мач, превърнал се в незабравим празник за многобройната публика, по случай 95-годишнината на клуба. Двубоят бе в две полувремена от по 25 минути.

Дончо Донев откри резултата в 6-ата минута, а в 19-ата Юлиян Ненов изравни. Бойко Величков обаче отново даде преднина на легендите с попадение в 20-ата минута, а в 23-ата Георги Пеев вкара трети гол. Даниел Васев покачи на 4:1 в 27-ата минута, но секунди по-късно Селсо Рапосо върна едно попадение за представителния тим.

Към края на срещата двата отбора си размениха по още един гол. Първо първият тим намали на 3:4, а в 47-ата минута Александър Бранеков оформи крайното 5:3 за легендите.

35 Юбилеен мач на Локомотив (София)

По-рано днес Локомотив откри своя нов фен магазин. В 19:00 часа започна официалната церемония по честванията. На терена излязоха юноши и легенди на един от най-големите отбори в България, които получиха и по едно шалче за спомен.

Иначе Локомотив (София) навърши 95 години на 2 септември. През май 1929 година група железничари от тогавашната ЖП работилница в София решават да оформят организационно своята дейност, създавайки „Железничарски спортен клуб“ (ЖСК София). На 2 септември преди 95 години е проведено официално учредително събрание, в което участват 18 души, които са свързани под една или друга форма с Министерството на железниците.

Именно тези 18 души дават началото на отбор, който 95 години по-късно ще бъде един от най-великите в страната.

За днешния празник на стадион "Локомотив" дойдоха Спиро Дебърски, Ради Здравков, Румянчо Горанов, Пламен Николов, Бойчо Величков, Тони Велков, Ангел Колев, Георги Пеев, Николай Тодоров-Кайзера и много други легенди от близкото и по-далечно минало.

Първият удар в мача даде легендарния Спиро Дебърски, който въпреки че е на 90 години, не се поколеба да излезе на терена.

16 Локомотив (София) 3:5 Локомотив (София) ветерани

Дончо Донев откри резултата в 6-ата минута, след като се откъсна от центъра на терена, преодоля Любенов и реализира на празна врата. Две минути по-късно Николов прати топката в мрежата на легендите, но попадението бе отменено поради засада.

В 19-ата минута Юлиян Ненов изравни. Той се възползва от пробив и подаване на Аралица, а крилото реализира на празна врата.

Легендите обаче бързо си върнаха преднината 60 секунди по-късно. Пробив на Дончо Донев завърши с подаване за Бойко Величков и той вкара на празна врата.

В 23-ата минута Георги Пеев вкара за 3:1 след феноменален шут от далечна дистанция.

В заключителните секунди на първата част легендите получиха право да изпълнят дузпа, но Любенов хвана изстрела в долния ляв ъгъл на Ради Здравков.

Две минути след началото на второто полувреме Даниел Васев засече прострелно центриране отляво за 4:1. Секунди по-късно Селсо Рапосо намали на 4:2 след брилянтен фалцов изстрел от границата на наказателното поле.

Петнадесетина минути преди края на срещата стадион "Локомотив" бе озарен от празнична заря.

В 44-ата минута Даниел Васев от отбора на легендите можеше да отбележи впечатляващо попадение след удар от центъра, но нацели напречната греда. Към края на срещата двата тима си размениха по едно попадение. Първо представителният тим намали на 3:4, а три минути преди края Бранеков оформи крайното 3:5, слагайки точка на футболното шоу в "Надежда".

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) - ветерани:

първо полувреме: Пламен Николов, Ради Здравков, Адалберт Зафиров, Кристиян Добрев, Милен Радуканов, Георги Пеев, Деян Петков, Марчо Дафчев, Влади Романов, Бойко Величков, Дончо Донев