Гигант подчини ФК Свиленград с хеттрик

Гигант (Съединение) надви у дома едноименния тим на Свиленград с 3:2. Срещата е от шестия кръг на Югоизточната Трета лига. Хеттрик на Георги Мавродиев осигури успеха. Съперникът пък игра 50 минути с намален състав. В 20-ата секунда Атанас Стамболов излезе сам, стреля вратаря изби, но Мавродиев насочи топката в мрежата му. След 20 минути Емил Зотев изравни от дузпа.

След още толкова време съотборника му Мирослав Енчев удари Аурел Мусай и съдията го отстрани с червен картон. Стамболов центрира и Мавродиев вкара с глава в средата на втората част. Христо Христов обаче завърши с попадение контраатака – 2:2 в 72-ата минута. В 79-ата обаче Здравко Жилов подаде и Мавродиев осигури трите точки с третото си попадение.