Вихър и Академик (Свищов) не се победиха

1:1 приключиха Вихър (Славяново) и Академик (Свищов). Срещата е от втория кръг на Северозападната Трета лига и се проведе в град Левски, заради лошия терен в Славяново. Футболистите на Академик повече владееха топката, съперникът им действаше по-прибрано и контраатакуваше. Васил Тошев подхвана атака, излезе сам срещу вратаря, но не вкара. Направи го обаче съотборника му Александър Скорчев, който прехвърли стража на „студентите“ в 10-ата минута. Той пропусна да удвои, след още толкова време.

Противникът реагира, с атаки, но славяновския вратар се справи. В 54-ата минута, при суматоха, бившия играч на Вихър Благовест Ленков изравни резултата. Страничният съдия маркира засада, но главния зачете попадението. В друга ситуация от славяновския тим имаха претенции и за неотсъдена дузпа за игра с ръка на съперник, след подаване на състезателя им Митко Русанов към съотборника си Илиян Джаров.