Томи Пол се опълчи само в първите два сета на Синер

Лидерът в световната ранглиста Яник Синер изпита известни трудности, но все пак успя да вземе чиста победа срещу представителя на домакините Томи Пол със 7:6(3) 7:6(5) 6:1 в срещата между двамата от 1/8-финалите на US Open.

Това не е първата победа на италианеца срещу представител на домакините. Той вече победи в третия кръг на турнира Алекс Микелсен с 6:4, 6:0, 6:2 за 99 минути.

Синер не срещна трудности срещу американец

Този път състезателят от Ботуша стигна до успха след 2 часа и 46 минути игра. Битката бе изключително здрава в първите два сета, като в тях Томи Пол неизменно стигаше до тайбрек и бе много близо да това да спечели поне един от тях, но в крайна сметка се примири с поражението във всеки един от случаите.

Загубата на първите два сета доведе до логично психологическо пречупване от страна на Томи Пол в третата част и там той бе разбит с 1:6, като дори италианецът успя да вземе още първия си мач бол. Самият седми гейм бе забележителен, тъй като в него лидерът в ранглистата на ATP изоставаше с 15:40, но спаси два геймбола и обърна нещата в своя полза, за да си гарантира голямата победа.

Успехът на Синер бе пореден отговор срещу допинг сканадала, който се развихри срещу него в навечерието на Отркритото първенство на САЩ.

Синер уволнил треньора и физиото си след допинг скандала

В спор за участие във финалната четворка Яник Синер ще спори с Даниил Медведев, който преодоля Нуно Боржаш от Португалия.

Медведев се справи с Боржеш

Руснакът стигна до чиста победа с 6:0 6:1 6:3, като единственият му проблем по пътя към нея бяха известни технически проблеми, които временно прекратиха срещата.

Очаква се Синер и Медведев да излязат на корта в утрешния 4-и септември (сряда) не по-рано от 19:00 часа българско време.