Мбапе се отпуши и донесе сладка победа за Реал Мадрид над неудобния Бетис

Реал Мадрид победи трудно Бетис с 2:0 в мач от 4-тия кръг на Ла Лига. Голямата звезда на "лос бланкос" Килиан Мбапе най-после се отпуши в първенството и изведе тима си напред в 67-ата минута с първия си гол в испанския елит, а в 76-ата минута пак той удвои от дузпа. През цялата среща французинът бе много активен, непрекъснато опитваше удари и макар че дълго време не успяваше да реализира, той не се отказа и в крайна сметка усилията му бяха възнаградени. Така Реал Мадрид е с 8 точки след първите 4 кръга и изостава на 4 пункта от водача - големият съперник Барселона. Бетис пък остава с две спечелени точки,

Реал Мадрид изпитваше затруднения да играе със севилци, които оказаха сериозна съпротива и днес. Последните три срещи между двата отбора преди този мач бяха завършвали наравно, а Кралският клуб имаше едва две победи в последните си седем мача срещу този съперник преди днешния успех.

Карло Анчелоти все още не можеше да използва контузените Джуд Белингам, Едуардо Камавинга, Дейвид Алаба и Хесус Вайехо. Днес италианският наставник бе направил три промени в състава, играл през седмицата на Канарските острови. Дани Карвахал се завърна сред титулярите на мястото на Лукас Васкес. Дани Себайос пък започна вместо Браим Диас в ролята на десетка, като бе изнесен пред Федерико Валверде и Орелиан Чуамени, които оперираха в средата на терена. В предни позиции се завърна и Родриго, който играеше до другите две суперзвезди Килиан Мбапе и Винисиус Жуниор.

Наставникът на Бетис Мануел Пелегрини пък не можеше да разчита на бившия играч на Реал Иско, Марк Бартра и Седрик Бакамбю. На върха на атаката за "вердибланкос" беше Айтор Руибал, подпомаган в задни позиции от Пабло Форналс, Родри и Ез Абде. На мястото на контузения Бартра в центъра на защитата пък започна Натан.

Първото чисто положение в мача дойде в 10-ата минута и то бе за гостите. Ромен Перо центрира опасно отляво и намери Ез Абде, който стреля опасно с глава, но за щастие на домакините бе неточен. Първият добър шанс за Реал Мадрид пък стана факт десетина минути по-късно, когато след центриране на Родриго отдясно Едер Милитао се извиси и стреля с глава, но стражът на Бетис Руи Силва, а при добавката бразилският централен защитник прати топката в аут. В 22-рата минута пък Винисиус навлезе опасно и намери Килиан Мбапе, но ударът на французина завърши в ръцете на вратаря на "вердибланкос".

Няколко минути по-късно звездното ново попълнение на Реал получи добър пас, но този път шутът му не намери очертанията на вратата, Мбапе продължи да бъде активен и да търси топката, но или бранителите на Бетис успяваха да блокират ударите му, или завършващият пас в атаката на "лос бланкос" не се получаваше. В последните секунди на първата част стана именно това, след като Карвахал центрира опасно към връхлитащия Мбапе, но Юсуф Сабали направи много важно изчистване и предотврати сигурния гол. Наистина последната ситуация за полувремето бе неточен удар на Родриго от малък ъгъл.

Още от самото начало на втората част Реал Мадрид продължи с натиска си. В 50-ата минута Винисиус отправи опасен далечен шут, който срещна страничната греда на Руи Силва. Няколко минути по-късно пък играчите на "лос бланкос" имаха сериозни претенции за дузпа след игра с ръка в наказателното поле на Бетис, но те не бяха уважени от главния съдия Хавиер Алберола. В 55-ата минута пък стражът на гостите трябваше да спасява изстрел на Родриго. Малко след това пък дебют за "вердибланкос" направи привлеченият от Барселона Витор Роке. Първото добро положение през втората част за гостите дойде след неточен удар на Ез Абде, намерил само външната страна на мрежата на Тибо Куртоа. Малко след това белгийският страж трябваше да намесва и след изстрел с глава на Витор Роке. В 67-ата минута обаче крепостта на Бетис падна. Федерико Валверде даде гениален пас с пета и изведе в чиста позиция Килиан Мбапе, който остана очи в очи с Руи Силва и най-после се отпуши, реализирайки първия си гол с екипа на Реал Мадрид в Ла Лига - 1:0 за домакините.

Малко по-късно Реал Мадрид нанесе своя втори удар. Винисиус Жуниор бе изведен чудесно и бе препънат от Руи Силва. Първоначално реферът отсъди засада, но след преглед с ВАР се оказа, че позицията на бразилеца е редовна, след което отсъди дузпа за домакините. Зад бялата точка застана Килиан Мбапе, който с лекота реализира втория си гол в мача в 76-ата минута - 2:0 за Реал. До края на срещата "лос бланкос" можеха и още да увеличат аванса си, но влезлият като резерва Ендрик пропусна сам срещу Руи Силва.

РЕАЛ МАДРИД (4-2-3-1): Куртоа; Карвахал, Милитао, Рюдигер, Менди; Валверде, Чуамени; Родриго, Себайос, Винисиус; Мбапе

БЕТИС (4-2-3-1): Руи Силва; Сабали, Натан, Йоренте, Перо; Карвальо, Рока; Форналс, Родри, Ез Абде; Руибал