Двата Локомотива не успяха да се излъжат

Отборите на Локомотив Пловдив и Локомотив София завършиха наравно 1:1 в първи мач от неделната програма на efbet Лига. Красимир Станоев (1) беше точен за гостите със страхотен удар извън границата на наказателното поле. През второто полувреме домакините изравниха чрез Георги Каракашев (79). Срещата на "Лаута" бе ръководена от Георги Гинчев.

Домакините заемат шеста позиция във временното класиране с актив от единадесет точки след три победи, две равенства и две поражения. Съименниците им София пък са десети с девет точки след две победи, три равенства и две загуби.

Локомотив (Пд) пусна билетите за мача с Локомотив (София)

През седмицата Локо Пд се раздели с нападателя си Мичи Нтело, който премина в Швейцария. Домакините няма да могат да разчитат също и на Хорхе Сегура, който е наказан за един мач. В лагера на гостите от София все още са без Валентин Николов, който продължава да лекува контузия. Аут до края на годината пък е Диого Тейшейра.

Двубоят започна по блестящ начин за Локомотив (София). Гостите от столицата стигнаха до попадение още в първата минута на срещата с шедьовър на Красимир Станоев. Негов удар беше отразен от Кристиан Томов, но секунди по-късно Станоев нанесе втори мощен шут, който описа коварна парабола и се оплете в мрежата на Томов.

В 9-ата минута столичани можеха да стигнат и до втори гол. Стив Траоре проби отдясно, центрира към Светослав Диков, чийто удар първоначално Кристиан Томов парира, но добавката от Диков срещна страничния стълб. Локомотив отговори в 27-ата минута с удар на Мартин Петков. Той влезе от левия фланг към наказателното поле, след което шутира снилно. Любенов внимаваше и изби в корнер.

Малко преди почивката Симеон Славчев отправи опасен изстрел от границата на наказателното поле, който профуча на сантиметри на десния страничен стълб. Второто полувреме беше доста постно откъм голови положения. Това сякаш приспа защитата на гостите от София, защото в 79-ата минута те допуснаха изравнително попадение в своята врата. Страхотно центриране от десния фланг на Оливер Камдем беше засечено с глава от Георги Каракашев, който насочи топката неспасяемо във вратата на Любенов.

ЛОКОМОТИВ (ПД) - ЛОКОМОТИВ (СФ) 1:1
0:1 Красимир Станоев (1)

1:1 Георги Каракашев (79)

Стартови състави:

ЛОКОМОТИВ: 81. Кристиан Томов, 44. Ангел Лясков, 5. Тодор Павлов, 4. Мартин Паскалев, 71. Оливер Камдем, 22. Ивайло Иванов, 19. Мартин Хайдаров, 75. Йохан Н‘зи, 10. Мартин Петков, 14. Димитър Илиев, 16. Кристиян Пешов;

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ): 24. Александър Любенов, 12. Бруно Франко, 31. Красимир Станоев, 4. Диме Димов, 13. Селсо Рапосо, 8. Симеон Славчев, 26. Мамаду Диара, 3. Нтоналнто Атска, 47. Стафан Ламбезе, 18. Светослав Диков, 98. Стив Уорън;